Wanchain 4.0 tagad ir pieejams Wanchain mainnet! Šis izlaidums iezīmē viena no galvenajiem Wanchain projekta mērķu sasniegšanu, kā norādīts Wanchain Foundation izdotajā dokumentā – integrācija ar privātiem blokķēdēm.

4.0 laidienā ir T-Bridge ietvars (ar “T” apzīmē “Trust”), vispārināts ietvars dati un aktīvu nodošana starp neviendabīgām publiskām un privātām blokķēdēm. 

Šī vispārinātā ietvara pieejamība ļaus izstrādātājiem savienot savas privātās ķēdes balstītās lietojumprogrammas ar publisko blokķēžu pasauli.

T-Bridge ietvars arī dos papildu funkcionalitāte (skatīt zemāk) starp ķēdes savienojumiem, kas pašlaik dzīvo Wanchain, un būs ievērojami paātrināt jaunu starpķēžu integrāciju integrāciju.

Wanchain’s Journey Building Cross-chain Technologies 

Galvenā Wanchain misija ir risināt starpķēžu savietojamības problēmas, ko rada privāto un publisko blokķēžu strauja izaugsme, īpaši neviendabīgas blokķēdes (bloku ķēdes, kurām nav līdzīgas tehniskās arhitektūras). 2018. gada jūlijs Wanchain 2.0 sasniedza savu pirmo starpķēžu sadarbspējas pagrieziena punktu, savienojot Ethereum ar Wanchain un ļaujot pārsūtīt aktīvus starp diviem nozīmīgākajiem publiskajiem blokķēdēm. 2018. gada decembrī Wanchain 3.0 panāca starp ķēdēm savstarpēju savietojamību starp Bitcoin un Wanchain, ļaujot abām ķēdēm pārsūtīt aktīvus. Wanchain arī nodrošināja starpķēžu atbalstu Ethereums ERC20 žetoniem, ļaujot tos pārsūtīt uz Wanchain un no tā. Visā 2019. gadā Wanchain turpināja paplašināt savu sabiedrību līdz publiskiem bloku ķēdes tiltiem, lai sniegtu atbalstu vairāk ERC20 marķieriem, EOS un EOS balstītiem marķieriem.

Wanchain 4.0 ir vērsts uz privātu un publisku blokķēžu savstarpējas savietojamības atbalstīšanu. Privātu blokķēžu savienošana ar publiskām blokķēdēm parasti ir sarežģītāka vairāku iemeslu dēļ:

  1. Publiskām blokķēdēm nav atļaujas, savukārt privātajām ķēdēm ir atļauta atļauja. Publisko blokķēžu vienprātības mehānismi parasti atšķiras no tiem, kurus izmanto privātajām blokķēdēm.
  2. Privātajiem blokķēdēm ir stingras prasības attiecībā uz privātumu un drošību. Tiltiem, kas savieno privāto blokķēdi ar publisko blokķēdi, būs jābūt dažādām drošības zonām.
  3. Privātos blokķēdes parasti būvē un uztur uzņēmumi un konsorciji. Tie ir ļoti pielāgojami, un katram galvenajam privātajam blokķēdim ir vairākas dažādas garšas un konfigurācijas. Lai gan ir vispāratzīts nedaudzu galveno publisko blokķēžu skaits, privāto blokķēžu skaits un to tehniskās konfigurācijas faktiski nav ierobežotas.

Lai risinātu problēmas, ko rada privātā un publiskā pārrobežu savstarpējās izmantojamības problēma, Wanchain 4.0 ievieš T-Bridge sistēmu, vispārinātu sistēmu un atsauces arhitektūru ar moduļu komponentiem un kopīgiem protokoliem. Šī sistēma ir saderīga ar Wanchain sākotnējo Storeman starpķēžu mehānismu, kas pašlaik tiek izmantots publisko un publisko blokķēdes savienojumiem.

Wanchain 4.0 izmanto T-Bridge ietvaru, lai kopā sasaistītu komponentus avotu ķēdēs, mērķa ķēdēs un maršrutēšanas ķēdēs, kā arī definē kopējus komponentus un protokolus starpķēžu darījumiem. Sistēma ļauj dalībniekiem, piemēram, galalietotājiem, CLI vai API rīkiem, piekļūt pakalpojumu sniedzējiem, lai sāktu starpķēdes darījumus. Starpķēžu darījumus apstrādā biznesa dienests, kā arī starpķēžu viedais līgums un pēc tam tos pārraida pie protokola starpnieka (PM), lai veiktu ķēdes darbību. Starpķēžu darījumu apstrāde un transportēšana balstās uz trim modeļiem: uzticības modelis nodrošina aktīvu un datu integritāti; mijiedarbības modelis, lai definētu blokķēdei specifiskas viedo līgumu darbības; un maršrutēšanas modeli, lai noteiktu starpķēdes notikumus, ziņojumus un datu transportēšanu. Izmantojot T-Bridge sistēmu, partneris var rakstīt savu biznesu un pārrobežu ķēžu viedo līgumu un viegli veidot decentralizētas starpķēžu lietojumprogrammas.

Wanchain 4.0’s T-Bridge Framework nozīme

1) Privāto blokķēžu savienošana ļauj izveidot sarežģītus biznesa scenārijus

Sistēma ļauj privātām blokķēdēm izveidot savienojumu ar citiem privātiem vai publiskiem blokķēdēm, izmantojot maršrutētāja ķēdi. Tas ļauj izmantot dažādus sarežģītus biznesa scenārijus:

1. scenārijs: Pastāvīgo lidotāju jūdžu izsniegšana aviokompānijas A privātajā ķēdē, kas pēc tam caur maršrutētāja ķēdi (piemēram, Wanchain) ir savienota ar e-komercijas platformas privāto lojalitātes punktu ķēdi. Izmantojot šo savienojumu, pastāvīgo lidotāju jūdzes var apmainīt pret klientu lojalitātes punktiem, kurus var izmantot pirkumiem e-komercijas platformā.

2. scenārijs: Privāta ķēde, ko apdrošināšanas sabiedrība izmanto, lai reģistrētu apdrošināšanas prasību derīgumu. Izmantojot T-Bridge ietvaru, apdrošināšanas sabiedrība savu atļauto ķēdi var savienot ar publisko maršrutētāju ķēdi (t.i., Wanchain). Kad prasība ir pārbaudīta kā derīga un attiecīgais darījums ir publicēts apdrošināšanas sabiedrības privātajā tīklā, automātisko maksājumu var aktivizēt publiskajā ķēdē, izmantojot ķēdes starpsavienojumu. 

3. scenārijs: Vietējā pašvaldība izmanto privātu blokķēdi, lai reģistrētu īpašuma īpašuma ierakstus. Vietējais aizdevumu bizness izmanto privātu blokķēdi, lai izsniegtu aizdevumus privātpersonām, pamatojoties uz īpašumu, kuru viņi var piedāvāt kā nodrošinājumu. Izmantojot maršrutētāja ķēdi, kas ievieš T-Bridge ietvaru (Wanchain), šie divi privātie blokķēdes var nevainojami savienoties, kas ļauj būvēt aizdevuma produktu, lai lietotājiem piedāvātu tūlītēju kredītu, pamatojoties uz viņu īpašuma tiesībām..

2) Privāto ķēžu savienošana ļauj izveidot globālu aktīvu apmaiņu

Spēja izveidot savienojumu ar privātajām ķēdēm ir īpaši svarīga, jo privātās / atļautās ķēdes ir tās, kurās nākotnē dzīvos lielākā daļa likumīgo tokenizēto līdzekļu. Atļautās ķēdes ir nepieciešamas aktīviem, kuriem jāatbilst vairāku jurisdikciju normatīvajiem aktiem un kurus kontrolē dažādas regulatīvās iestādes. Savienojot dažādas privātās ķēdes, Wanchain 4.0 paver ceļu globālas, saderīgas, uz blokķēdi balstītas aktīvu apmaiņas izveidošanai pret tradicionāliem aktīviem, piemēram, akcijām, obligācijām, vērtspapīriem un daudziem citiem. 

3) Bloķēta WAN pieaugoša izmantošana Wanchain’s Storeman mezgla arhitektūrā

Lai gan protokola starpnieka un maršrutētāju ķēdes lomu var īstenot dažādos veidos, Wanchain kā maršrutētāja ķēde un Wanchain’s Storeman mezgla arhitektūra kā PM būs labākā iespēja lielākajai daļai lietotāju, jo tā nodrošina lietojumprogrammas un pakalpojumus visiem pieejamus citas privātās un publiskās ķēdes, kas saistītas ar Wanchain centru. Tas prasīs Wanchain pašreizējā Storeman mezglu tīkla paplašināšanu. Ar katru jaunu privāto vai publisko ķēdi, kas tiks savienota, tiks izveidota jauna Storeman grupa, un katrai jaunai Storeman grupai tiks bloķēta vēl WAN.

4) Wanchain starpķēžu tīkla strauja paplašināšana

Tā kā T-Bridge ietvars standartizē daudzus ķēdes savienojuma procesa elementus, tas palielinās ātrumu, kādā blokķēdes var savienot ar Wanchain blokķēdi. Līdz šim trīs blokķēdes (Bitcoin, Ethereum un EOS) ir saistītas ar Wanchain. Sākot ar Wanchain 4.0 ietvarstruktūru, paredzams, ka ātrums, kādā jaunas ķēdes tiek savienotas ar Wanchain, ievērojami paātrināsies.

5) Starpķēdes līgumi

Tā kā T-Bridge sistēma ļauj veikt vispārinātus starpķēžu darījumus GAN aktīvi, gan dati, tas paver iespēju noslēgt pārrobežu ķēdes viedos līgumus. Tas nozīmē, ka vieds līgums par Ethereum varētu, piemēram, klausīties notikumu, kas notiek Bitcoin blokķēdē caur maršrutētāja ķēdi (Wanchain), un pēc tam atbildēt uz šo notikumu ar darījumu. Tas ļauj veidot patiesi dinamiskus un sarežģītus starpķēžu līgumus.

Partnerības pieprasījums

Ar atbrīvošanu vispārēju sistēmu starpķēžu darījumiem, uzņēmumiem un konsorcijiem ir iespējams savienot savus privātos blokķēdes ar Wanchain vai citiem publiskiem blokķēdēm. Mēs ceram strādāt ar partneriem, lai paplašinātu šo tehnoloģiju, lai pārvarētu blokķēdes, kas citādi ir izolētas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me