ERC-20 vai Ethereum Pieprasījums pēc komentāra ir tehnisks standarts, kas tiek izmantots, lai izsniegtu žetonus uz viedo līgumu iespējotās Ethereum bloku ķēdes. Lai gan ir arī citi standarti, piemēram, ERC-721 (nepārvietojamu marķieru definēšanai), lielākā daļa Ethereum platformā izveidoto marķieru ir balstīti uz ERC-20 standartu.

Definējot kopēju noteikumu kopumu marķieriem, kuru pamatā ir Ethereum

Pēc Eterskanna, rakstīšanas laikā Ethereum tīklā ir uzsākti 196 695 ERC-20 marķieru līgumi. ERC-20 standarts tika izstrādāts, lai izveidotu vienotu noteikumu kopumu, lai izsniegtu Ethereum balstītas žetonus. 

ERC-20 atbilstošus marķierus var izmantot, lai droši un droši veiktu darījumus ar Ethereum blokķēdi – jo tie ļauj izstrādātājiem precīzi noteikt, kā tiks veiktas marķieru pārsūtīšanas. Papildus tam, lai noteiktu, kā marķieri tiek pārsūtīti starp dažādām šifrēšanas adresēm, ERC-20 standarts norāda, kā var piekļūt datiem, kas saistīti ar marķieriem.

Tokenizētās ekonomikas iespējošana ar ERC-20 standartu

Sākotnēji ierosināja 2015. gada 19. novembrī Fabians Vogelstellars, Berlīnē bāzēts Ethereum izstrādātājs, tika izstrādāta ERC-20 specifikācija, lai lietotāji varētu viegli izveidot žetonus, kuros iespējota bloķēšana. Plaši izmantotais standarts arī ļauj izstrādātājiem ieprogrammēt papildu funkcionalitāti, kas nepieciešama lietderības marķieriem.

ERC-20 atbilstošie marķieri galvenokārt tiek izdoti kopfinansēšanas kampaņu laikā, ko sauc par sākotnējiem monētu piedāvājumiem (SIO). Lielākā daļa ICO kampaņās izmantoto marķieru bija saderīgi ar ERC-20 – jo tas ir viens no vienkāršākajiem ieviestajiem standartiem. Turklāt parasti izmantotā marķiera specifikācija nodrošina savietojamību ar citiem Ethereum balstītiem marķieru standartiem.  

Lielākais ERC-20 žetonu pārdošanas apjoms ir palielinājies par vairāk nekā 200 miljoniem ASV dolāru

Kā apstiprināja ICOData, lielākie veiktie ERC-20 (vai ICO) marķieru pārdošanas darījumi ietver EOS, Telegram Open Network (TON), Filecoin un Tezos (XTZ) izstrādātāju uzskaitījumu – katrai kopfinansēšanas kampaņai tiek piesaistīti vairāk nekā 200 miljoni ASV dolāru..

Ethereum vietējais marķieris nav balstīts uz ERC-20 standartu

Īpaši Ethereum dzimtā marķieris Ēteris (ETH) nav balstīts uz ERC-20 standartu. Lai lietotu Ether šifrēšanas tīklos, kas pieņem tikai ERC-20 marķierus, lietotāji var pārveidot savu ETH par “iesaiņotu” marķieri ar nosaukumu “WETH”. Visi iesaiņotie Ethereum marķieri atrodas viedajā līgumā, kas tiek izmantots, lai saglabātu piesaisti 1: 1 ēterim.

Kā atzīmēja Investopedia, ERC-20 žetoni var digitāli attēlot plašu aktīvu klāstu, tostarp IOU, talonus un pat nekustamais īpašums. ERC-20 darījumu veikšana ir arī diezgan vienkārša, jo tos atbalsta lielākā daļa kriptovalūtu maciņu, kas ļauj veikt ētera pārskaitījumus un noguldījumus.

Programmatūras kļūdas var atrast ERC-20 žetonos

Tomēr ERC-20 žetonos var atrast programmatūras kļūdas vai kļūmes kā Ethereum balstītu standartu un blokķēde tehnoloģija ir agrīnā attīstības stadijā.

Piemēram, ETH žetoni, kas tiek pārsūtīti tieši uz viedo līgumu, zaudēs līdzekļus. 

Marķieri tiek zaudēti pārsūtīšanas procesā protokola kļūdas dēļ, kas rodas, kad marķiera līgums nespēj atbildēt uz marķiera pārsūtīšanas pieprasījumiem. Aptuveni 70 000 USD vērtībā Ethereum žetoni ir zaudēti šī kļūmes dēļ.

Izvēles un obligātie noteikumi ERC-20 žetoniem

Ethereum kopiena ir izstrādājusi noteikumu sarakstu ERC-20 marķieru definēšanai. ERC-20 marķieru izveidei ir deviņi noteikumi – tostarp 3 izvēles (ieteicamās) vadlīnijas un seši obligātie noteikumi. 

Marķiera nosaukums, ar to saistītais simbols un ieteiktā līdz 18 zīmēm aiz komata izmantošana, izmantojot ERC-20 marķieri, ir izvēles kārtulas vai vadlīnijas. Kā sīki izstrādājusi Vietneegrafs, obligātie noteikumi, kas jāievēro ERC-20 marķieriem, ietver noteikumus, kas saistīti ar šīm funkcijām (vai procesiem): 

  • Apstiprināt – izmanto, lai novērstu šo viltošanu funkciju pārbauda katru ERC-20 darījumu ar nenokārtoto marķiera piegādi,  
  • Pabalsts – izmanto, lai pārbaudītu ERC-20 kontu atlikumu pirms pārskaitījumiem, lai noteiktu, vai kontā ir pietiekami daudz līdzekļu,
  • balanceOf – funkcija, kas atgriež noteiktā Ethereum kontā saglabāto žetonu skaitu,
  • pārsūtīšana – tiek izmantota, lai pārvaldītu žetonu pārsūtīšanu uz lietotāju kontiem (ņemti no marķiera kopējās piegādes),
  • transferFrom – funkcija, ko izmanto, lai pārsūtītu žetonus starp dažādiem lietotājiem,  
  • totalSupply – kopējais izsniegto ERC-20 žetonu skaits

Kā darbojas Ethereum, viedie līgumi un ERC-20 žetoni

Lai saprastu, kā ERC-20 žetoni darbojas viedajā uz līgumu balstītajā Ethereum ekosistēmā, pārskatīsim, kā kriptovalūtas blokķēde un virtuālā iekārta darbs, lai atbalstītu darījumus atklātā pirmkoda tīklā.

Kā bez atļaujas un publiski pieejams, decentralizēts tīkls Ethereum veic divas galvenās funkcijas, tostarp darījumu reģistrēšanu savā blokķēdē un viedo līgumu apstrādi, izmantojot virtuālo mašīnu. Šīs funkcijas ir nepieciešamas, veidojot decentralizētas lietojumprogrammas (dApps), jo tās ir neatņemama Ethereum ekonomiskās sistēmas sastāvdaļa.

ERC-20 žetoni var būt īpašumtiesību apliecinājums

Izstrādātājiem, kas izvieto dApps vietnē Ethereum, tiek iekasēta maksa par kriptogrāfijas tīkla skaitļošanas jaudas izmantošanu, un visi maksājumi tiek veikti platformas vietējā kriptovalūtā Ether. Veidojot dApps, izstrādātāji var izsniegt ERC-20 žetonus, lai tos izmantotu kā valūtu, vai arī tie var kalpot kā “punkti” lojalitātes programmā.

DApp izstrādātāji var arī izveidot ERC-20 žetonus, lai apliecinātu īpašuma vai citu reālās pasaules aktīvu, tostarp zelta vai preču, īpašumtiesību pierādījumus. Kā paskaidrots, ERC-20 atbilstošie marķieri tiek izsniegti, izmantojot viedos līgumus.

Viedie līgumi arī ļauj izstrādātājiem pārvaldīt darījumus, kas saistīti ar ERC-20 marķieriem, jo ​​tos var izmantot konta atlikumu uzskaitei. Viedie līgumi, kuru pamatā ir Ethereum, tiek ieprogrammēti, izmantojot Cietība, kas izmanto Ja-šī-tad-tā (IFTTT) loģika.

Ievērojot ERC-20 un citus standartus, ir vieglāk atjaunināt pirmkodu

Pēc tam, kad ir izsniegti ERC-20 žetoni, tos var tirgot vai izmantot, lai samaksātu par precēm un pakalpojumiem. Bez tāda standarta kā ERC-20 marķieru tirdzniecība Ethereum tīklā nebūtu iespējama – jo dažādi marķieri var nebūt savietojami.

Ethereum izstrādātājiem ir svarīgi ievērot paraugpraksi, kas ietver noteikto standartu ievērošanu, piemēram, ERC-20 specifikāciju. Programmatūras programmām jābūt labi dokumentēts lai izstrādātājiem kļūtu vieglāk saprast, ko dara konkrētais koda fragments. Pareizi dokumentētu pirmkodu var arī atjaunināt efektīvāk.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me