Věděli jste, že mnoho kryptoměn tam, které ve skutečnosti tvrdí, že jsou dostatečně soukromé, není tak soukromé, jak se říká?

V mém předchozím zápisu jsem uvedl několik kryptoměn, které tvrdí, že poskytují svým uživatelům transakční soukromí, a také jsem se vám pokusil nahlédnout do jejich příslušných nabídek.

 • Tady je: 9 anonymních kryptoměn, o kterých byste měli vědět

Na soukromých a anonymních transakcích však pracuje více než 10 kryptoměn, ale ve výše uvedeném článku jsem záměrně zmínil jen několik z nich.

Udělal jsem to, protože si myslím, že od dnešního dne jsou to jediné, které stojí za povšimnutí. Ale nikdy nevíte, kdy nová kryptoměna v této šílené kryptosféře může přijít a přidat se do jejich řad. A proto přesně budu své tipy stále aktualizovat.

Jedna z kryptoměn, které se mi osobně líbí a které jsem zmínil také ve výše uvedeném článku, je Zcoin, také známý jako XZC nebo nula. Vím, že si někteří z vás mohou myslet, že to říkám proto, že jsem do této mince hodně investován, ale to vlastně není důvod.

Mám zájem o tuto minci kvůli její základní technologii, díky které se mi líbila, a to je ten pravý důvod, proč tu s vámi o ní mluvím.

V této základní analýze Zcoinu se budu zabývat následujícími hlavními body Zcoinu:

 1. Co je to Zcoin?
 2. Jak funguje Zcoin?
 3. Vize Zcoinu
 4. Tým Zcoinů
 5. Celková nabídka Zcoinů 
 6. Tržní kapitalizace Zcoinu
 7. Jak nakupovat kryptoměnu Zcoin
 8. Zcoin peněženky
 9. Budoucnost a plán Zcoinu
 10. Některé mylné představy o Zcoinech
 11. Oficiální zdroje zcoinů

Začněme…

Co je to Zcoin?

Zcoin, také známý jako XZC nebo Zerocoin, je decentralizovaná kryptoměna s otevřeným zdrojem, která se zaměřuje na dosažení soukromí a anonymity pro své uživatele při provádění transakcí.

K dosažení tohoto soukromí a anonymity používá Zcoin důkazy nulových znalostí prostřednictvím protokolu Zerocoin, který je v tomto okamžiku jedním z nejcitovanějších kryptografických dokumentů.

V kryptografii, a důkaz nulových znalostí nebo protokol nulových znalostí je metoda, kterou jedna strana (dále jen prover) může prokázat jiné straně ( ověřovatel), že daný výrok je pravdivý, aniž by poskytoval jakékoli informace kromě skutečnosti, že výrok je skutečně pravdivý.

Wikipidea

Jinými slovy, když provádíte transakce pomocí bitcoinu nebo etherea nebo něčeho podobného, ​​vaše historie transakcí je ve výchozím nastavení vždy spojena s vašimi mincemi, což vás činí zranitelnými. To proto, že stačí jediný odkaz na vaše osobní údaje nebo IP, abyste zjistili původ mincí.

Pokud však provádíte transakce pomocí funkce Zcoinů Zcoinů, žádná z vašich transakčních historií není spojena se skutečnými mincemi a pouze příjemce a odesílatel vědí, že jste si skutečně vyměnili prostředky.

Mějte to na paměti, podívejme se, jak tento kryptografický zázrak funguje v Zcoinu.

Jak funguje Zcoin?

Zcoin pracuje na protokolu Zerocoin vynucením důkazů nulových znalostí. Zde je krátké úvodní video o Zcoinu, které vysvětluje, jak to funguje pod kapotou.

Máta: Pokud chcete poslat soukromou transakci se Zcoinem, stačí vybrat počet mincí, které chcete vytěžit. Zveřejněte, že by se váš normální zůstatek Zcoinů automaticky snížil a budou vám připsány nové mince bez historie transakcí. V zásadě jsou vaše staré coiny kryptograficky vypalovány, což brání komukoli jinému v opětovném použití a přesměrování na vaši historii transakcí. Skutečnost, že vám byly připsány nové mince bez historie, je zachována, stejně jako celková nabídka.

Od této chvíle můžete ražit pouze v nominálních hodnotách 1, 10, 25, 50 a 100. Předpokládejme, že si vyberete „100“ mincí, které mají být raženy. Automaticky vám bude připsáno 100 nových zcoinů bez historie.

 • Strávit: A teď, když chcete provést soukromou transakci, budete muset použít těchto „100“ ražených nových mincí. Nyní můžete poslat jakoukoli částku z tohoto fondu fondu v jakékoli nominální hodnotě komukoli s anonymitou, protože k ní není připojena žádná historie.
 • Opakovat: Stejným způsobem můžete kdykoli „mincovat“ a „odeslat“ Zcoiny v libovolném počtu, aniž byste museli porušovat své soukromí.

Snažil jsem se to vysvětlit velmi jednoduchým způsobem, ale skutečná technologie je poměrně složitá. Pokud se do toho chcete hluboce ponořit, tady je odkaz.

Vize Zcoinu

Zcoin si klade za cíl vylepšit věci, které bitcoiny zatím nedokázali, jmenovitě zastupitelnost, soukromí a centralizace horníků.

Zcoin poskytne svým uživatelům plnou zastupitelnost a soukromí spolu s ničením centralizace těžařů implementací lepšího důkazu pracovního algoritmu zvaného MTP, o kterém budu dále hovořit v tomto článku.

Tým Zcoinů

Zerocoin je kryptoměna navržená uživatelem Univerzita Johna Hopkinse profesor Matthew D. Green a postgraduální studenti Ian Miers a Christina Garman jako rozšíření bitcoinového protokolu, které by bitcoinovým transakcím dodaly skutečnou kryptografickou anonymitu.

Zerocoin byl poprvé implementován do plně funkční kryptoměny, kterou veřejnost zveřejnila Poramin Insom, jako Zcoin, který je také hlavním vývojářem, v září 2016.

Někteří z významných členů týmu dev jsou uvedeni níže.

Kromě toho se jejich tým skládá z dalších vývojářů, komunitních manažerů, podpůrného personálu a poradců, kteří udržují požadovanou rovnováhu.

Celková nabídka Zcoinů 

Celkový počet vyprodukovaných zcoinů je 21 milionů jednotek. V současné době je 3,4 milionu jednotek v oběhu a odpočinku, které ještě nebyly vytěženy.

Celková dodávka se ale po roce zvýšila o 388450 jednotek XZC Chyba kódu Zcoinu, který se tým z ekonomických důvodů nevrátil, celková nabídka je tedy přibližně 21,4 milionu.

Každých 10 minut se také těží blok Zcoinů a vygeneruje se 50 coinů, což z něj činí 72,00 Zcoinů denně.

Tržní kapitalizace Zcoinu

Podle CoinMarketCap, celková cirkulující nabídka Zcoinu je 5 757 841 XZC a aktuální cena každé jednotky je 9,6 USD. Díky tomu je jeho tržní kapitalizace přibližně 55 milionů USD (v době tohoto článku).

Jak nakupovat kryptoměnu Zcoin

Jsem si jistý, že někteří z vás by chtěli získat HODL některých jednotek Zcoinů po přečtení jejich USP. Proto je zde seznam zdrojů, ze kterých si můžete koupit nějaké Zcoiny sami.

 • Podporované páry Binance jsou XZC / BTC, XZC / ETH, XZC / BNB
 • Páry podporované Huobi jsou XZC / BTC, XZC / ETH
 • Bittrex podporované páry jsou XZC / BTC
 • Podporované páry LiteBit.eu jsou XZC / EUR

Poznámka: Nákup XZC ve fiat měnách, jako je USD, EUR nebo GBP, je nyní docela obtížné.

Zcoin peněženky

Pro Zcoin není k dispozici mnoho možností peněženky, ale pro začátečníky, jako jste vy a já, existuje dostatek možností peněženky, aby byly vaše mince v bezpečí.

Některé mylné představy o Zcoinech

I ohledně Zcoinů existují určité mylné představy.

 • Mají důvěryhodné nastavení, které umožňuje těžbu mincí na neurčito, a proto není bezpečné, ale není to pravda. Samozřejmě nejprve museli udělat důvěryhodný způsob nastavení, ale protože mají kontrolovatelnou celkovou zásobu mincí, která brání jakékoli formě podvádění. O tuto nevýhodu se však stará jeho vývojový tým odebrání tohoto důvěryhodného nastavení v blízké budoucnosti a kdy k tomu dojde, bude Zcoin jednou z vážných mincí, na které se dá spolehnout.
 • Také jsou často považovány za vidlice Zcash, ale to také není pravda, protože Zcash je založen na protokolu Zerocash, zatímco Zcoin byl spuštěn od nuly použitím technologie Zerocoin.

Nyní, když jsem vyjasnil některé mylné představy Zcoinu, je čas, abychom se podívali do jeho budoucnosti.

Budoucnost a plán Zcoinu

Budoucnost Zcoinu je docela slibná a stojí za to ji sledovat z následujících důvodů a zajímavých věcí na jejich cestovní mapě:

 • Zcoin je první mince, kterou lze implementovat MTP doklad o práci typ, který umožňuje běžným masám těžit Zcoin s GPU a CPU. MTP neumožňuje ASIC jako nákladným těžařům těžit mince XZC. V tomto videu se dozvíte více o jeho funkcích.

 • Zcoin také implementuje Znodes, aby byla jejich kryptoměna decentralizovanější a anonymnější. Tyto Znody by byly jako masternody a usnadní anonymní transakce, protože provádět anonymní transakci jednou rukou je docela výpočetní. Více informací o Znodes najdete zde.
 • Znodes bude motivován snížením části odměny zakladatele. Přebytečné prostředky generované snížením odměny zakladatele by se také použily na najímání nových vývojářů a zvýšené marketingové úsilí.
 • Další agendou na jejich plánu je přinést vestavěný Tor nebo nějaký mechanismus zamlžování IP, díky kterému bude zcela anonymní.
 • Kromě těchto inovativních a vzrušujících věcí, které jsou v jejich plánu, stojí za to se na tento projekt podívat hned. Jmenovitě jde o sigma protokol, decentralizované anonymní hlasování a Zcoin Labs atd.

 • V neposlední řadě je jeho nedávná cena opravdu dobrým ukazatelem jeho zdravého sentimentu na trhu a ukazuje, že existují lidé, kteří rozumějí hodnotě tohoto projektu. Jen abych uvedl věci na pravou míru, abyste pochopili, co říkám – jednotka Zcoinu měla v březnu 2017 cenu 2 $ a nyní je to 37 $, kde konec roku teprve přijde.

A s těmito fenomenálními statistikami růstu nechám na vás, abyste se přesvědčili na základě všech poznatků, které jsem uvedl výše, abyste mohli posoudit, zda tento projekt stojí za váš čas nebo ne.

A pokud se mě zeptáte, určitě řeknu, že to stojí za můj čas, a proto o tom píšu. &# 128578;

Adios!

Aktualizace: Zcoin Integruje Pampeliška – Pampeliška poskytuje síťové soukromí, které dále skrývá IP adresu někoho vysílajícího transakci.

Oficiální zdroje zcoinů

Několik oficiálních odkazů, které vám pomohou být informováni o novinkách Zcoinu:-

Zde je několik ručně vybraných článků, které si můžete přečíst dále:

 • Kryptoměna Binance: Unikátní a rychle rostoucí kryptoměna
 • NEO kryptoměna: Vše, co potřebujete vědět o China Ethereum
 • Kryptoměna Stratis (STRAT) Vše, co potřebujete vědět
 • Litecoinová kryptoměna: Kompletní průvodce pro úplné začátečníky

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me