Svět kryptoměn je každým dnem stále více přeplněný. Na trhu již existuje více než 1400 kryptoměn a toto číslo stále roste.

Navíc každý den vychází tolik ICO a nových projektů. Sledování všech těchto nových kryptoměn a projektů může být ohromující.

A ne všechny projekty nebo měny stojí za povšimnutí, protože většina zhasne a zemře, zatímco jiné se později promění v podvody.

To je důvod, proč v CoinSutra, provádíme tento výzkum za vás a vybavíme vás pouze informacemi, na kterých záleží. V minulosti jsem publikoval následující články o populárních altcoinech:

 • Kryptoměna Stratis (STRAT): Vše, co potřebujete vědět
 • Monero kryptoměna: Vše, co potřebujete vědět
 • Vlny kryptoměna: Vše, co potřebujete vědět
 • Kryptoměna Ethereum: Vše, co potřebujete vědět

Tento článek vás naučí o jednom takovém projektu kryptoměny, který stojí za povšimnutí. Jeho jméno je Sia, a je poháněn jeho kryptoměnou Siacoin (SC).

Co je kryptoměna Sia?

Co je kryptoměna Sia

Sia je cloudová platforma pro ukládání dat Disk Google, Dropbox a Amazon Cloud.

Ale to, co odlišuje Sia, je to, že je open-source, decentralizovaná cloudová úložná platforma založená na blockchainu. Stručně řečeno, Sia je decentralizovaný cloud, kde jsou data uložena na blockchainu.

Centralizované služby úložiště jsou náchylné k jednotlivým bodům selhání a také ke zneužití nezašifrovaných dat pro vyšší obchodní zisky.

Sia spojuje dohromady velké množství nevyužitého úložného prostoru a spojuje jej s blockchainem, aby vytvořila šifrované a decentralizované cloudové úložiště. Odstraňuje tedy potřebu důvěřovat centralizovaným datovým centrům.

Oficiální web Sia říká:

Dlouhodobým cílem Sia je být páteřní úložnou vrstvou internetu. Věříme, že data by měla být zdarma. Naším cílem je osvobodit nepoužívané kousky světa a vybudovat největší úložný super server na planetě.

Myšlenka Sia – decentralizovaného cloudového úložiště – byla koncipována na Hackathon 2013 Hackathon a nyní ji podporuje Nebulous Inc.. (se sídlem v Bostonu, USA).

Co je to siacoin?

Co je to siacoin

Siacoin je kryptoměna vyvinutá pro použití platformy Sia.

Kdokoli si může na svém PC pronajmout další prostor do decentralizované sítě Sia a dostat výplatu v Siacoinu. Podobně každý uživatel, který chce používat úložiště Sia, musí zaplatit Siacoiny hostiteli.

Jedná se o speciální měnu pro síť Sia, která provádí smlouvy o ukládání souborů na blockchainu Sia. Hostitel musí uchovávat soubory po dohodnutou dobu a v dohodnutém prostoru. Později, po skončení dohody, bude platba uvolněna hostiteli v Siacoinu.

Pokud hostitel soubory ztratí, nedostane zaplaceno. Tyto souborové smlouvy na blockchainu Sia zajišťují, že hostitel i uživatel jsou spokojeni.

Sia byla uvedena na trh před dvěma lety 7. června 2015 a začala obchodovat za 0,000046 USD za siacoin.

V současné době má siacoin hodnotu 0,017867 USD za jednotku, což je a 38 700% zvýšení ceny za pouhé dva roky.

Tento přírůstek je tak obrovský, že přinesl Siacoinu na 14. pozici v seznamu 20 nejlepších kryptoměn podle tržního stropu.

Team Sia: Core team of SiaCoins (SC)

Za společností Sia stojí společnost Nebulous Inc. Společnost Nebulous sídlí v Bostonu ve státě Massachusetts v USA.

 1. David Vorick (CEO): Kromě toho, že je CEO, je také hlavním vývojářem Sia Core. Vystudoval Rensselaer Polytechnic Institute s BS v informatice.
 2. Luke Champine (Spoluzakladatel): Luke studoval na Rensselaerově polytechnickém institutu u Davida. Vypadl ze školy, aby pracoval na Sia na plný úvazek. Je hlavním vývojářem Sia a miluje programování.
 3. Johnathan Howell (Vývojář Sia Core): Programování začal kolem 10. roku. Má magisterský titul na Savannah College of Art and Design. Pracuje na front-endu Sia, aby poskytl čisté, dobře sestavené a snadno použitelné UX kolem základních funkcí.
 4. Zach Herbert (Vedoucí provozu): Vyniká v oblasti řízení projektů a produktů. Studuje na MBA na Harvard Business School a vystudoval Boston University, kde studoval strojírenství. S týmem Sia začal pracovat v lednu 2017.

Dodávka siacoinů

Mechanismus zásobování Sia je poněkud jedinečný. Bude tam nekonečný počet siacoinů. Nejprve vývojáři vytěžili prvních 100 bloků. Odměnou za první blok bylo 300 000 siacoinů. Po prvním bloku se odměna siacoinu u následujících bloků exponenciálně sníží o jednu jednotku.

To znamená, že:

 • 1. místo blok měl 300,00 siacoinů.
 • 2. místo blok měl 299 999 siacoinů.
 • 3. místo blok měl 299 999 siacoinů.
 • 4. místo blok měl 299 997 siacoinů.

… a tak dále … dokud nebudou blokové odměny snížena na 30 000 Siacoiny.

Poté do každého těženého bloku vstoupí do systému 30 000 siacoinů.

V současné době je k dispozici 26,7 miliard siacoinů.

Marketcap siacoinů

Podle CoinMarketCap, Siacoin (SC) má za jednotkovou cenu 0,003 USD se současným tržním stropem 136 400 518 USD (136 milionů USD) při 24hodinovém objemu 1 811 400 USD s dostupnou dodávkou 41 284 111 055 SC.

Nákup a skladování siacoinů

Krok 1: Získejte kryptoměnu (BTC / ETH / LTC)

Chcete-li získat kryptoměnu jako BTC / ETH, převeďte svou fiat měnu na BTC / ETH na jakémkoli populárním trhu kryptoměn. Pro převod fiat na BTC můžete použít tuto příručku: Nákup bitcoinů pomocí debetní / kreditní karty.

Pokud již máte BTC / ETH, můžete tento krok přeskočit.

Krok 2: Kryptoměna na siacoin

Existuje několik hlavních směnáren, z nichž můžete směňovat BTC / ETC za siacoiny:

 1. Binance-SC / BTC, SC / ETH
 2. Bittrex– SC / BTC, SC / ETH, SC / USDT
 3. Poloniex-SC / BTC, SC / USDT
 4. Bitsquare-SC / BTC

Z nich je Shapeshift nejjednodušší způsob, jak získat svůj první siacoin. Pokud chcete znát postupný proces používání Shapeshift, přečtěte si našeho průvodce, jak převést bitcoin na jakýkoli jiný altcoin.

Nyní, když jste si koupili své siacoiny, přesuňte je do peněženky.

Krok 3: Od výměny k peněžence Sia

V současné době Sia podporuje stolní peněženky pouze na platformách Linux, Mac a Windows.

 • Stáhněte si nejnovější peněženku Sia tady.
 • Spusťte peněženku a počkejte na synchronizaci s blockchainem. (Může to trvat několik hodin.)

Peněženka Sia

 • Vytvořte novou peněženku a odemkněte jej pomocí zobrazeného klíčku k zasazení. (Odemknutí může trvat několik minut.)

Sia - Vytvořte novou peněženku

 • Zajistěte si svůj klíč.

Sia - Zajistěte si svůj počáteční klíč

 • Klikněte na ikonu Získejte siacoin tlačítko a odešlete siacoiny, které jste zakoupili u burzy, na tuto adresu.

A je to!

Budoucnost Sia

Na rozdíl od mnoha jiných coinů nebo krypto projektů Sia nezačala s ICO nebo před těžbou. Do dnešního dne společnost Nebulous Inc. získala celkové financování ve výši 1,25 mil. USD. Mezi významné investory patří Procyon Ventures, Raptor Group, Fenbushi kapitál, a andělští investoři jako Xiaolai Li.

Dlouhodobým cílem společnosti Sia je konkurovat platformám cloudového úložiště, jako jsou Dropbox, Google Drive a OneDrive. V blockchainovém prostoru jsou přímými konkurenty Sia Storj a MaidSafe, ale Sia tvrdí, že je lepší v šifrování a decentralizaci.

Komunita vývojářů je přesvědčena, že vyrábí vysoce kompetentní produkt, a nevěří v masové marketingové kampaně na propagaci.

Sia – decentralizované cloudové úložiště

Myslím, že Sia přišla ve správný čas, protože potřeba ochrany osobních údajů, zabezpečení a decentralizace je na trhu vždy na nejvyšší úrovni.

A je samozřejmé, že budoucnost Siacoinu závisí na úspěchu a rychlosti přijetí cloudového úložiště Sia, které v tuto chvíli vypadá slibně.

A v době psaní tohoto článku se cena siacoinu za posledních 7 dní zvýšila o 50%.

Budoucnost vypadá Sia jasně.

Co si myslíte o Sia a Siacoinu? Zajímá vás jeho potenciál? Myslíte si, že je to přehnané? Poslechněte si vaše komentáře a myšlenky v komentářích níže!

Aktualizace: V sobotu ráno byla uzavřena nabídka Siafunds Tokenized Securities Offering (TSO). Prodali 231 siafundů za cenu 7 500 $ za siafund. S ohledem na dohody o předprodeji se třemi investory jsme získali přibližně 1,5 milionu USD.

Je podporováno streamování videa Sia v1.3.3. To vám umožní ukládat video soubory v síti Sia za zlomek nákladů na úložiště a provoz ve srovnání s jinými poskytovateli cloudových úložišť.

Užitečné zdroje kryptoměny siacoinu

Chcete-li mít přehled o nejnovějších zprávách o Sia:

Líbí se vám tento příspěvek? Nezapomeňte to sdílet!

Zde je více altcoinů, o kterých si můžete přečíst:

 • Kryptoměna Stratis (STRAT): Vše, co potřebujete vědět
 • Monero kryptoměna: Vše, co potřebujete vědět
 • Vlny kryptoměna: Vše, co potřebujete vědět
 • Kryptoměna Ethereum: Vše, co potřebujete vědět

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me