Každá osoba, která vstoupila do kryptosféry, i když na jeden den, se musela setkat s určitými pojmy jako mince, žetony, kryptoměna, kryptoměna, altcoiny atd..

Podíváme se na pohled a přejdeme ke komplexnějším informacím. Ale víme vlastně, co tyto pojmy znamenají? Jsou stejné nebo mají různé významy? Je mince stejná jako žeton? Jsou tyto výrazy synonymní?

Nejsou, ale často se používají tímto způsobem, který je nepřesný. Ale znovu, komu lze za nepřesné informace vyčítat?

Vlastně nikdo, protože se jedná o zcela nový obor a často se různé pojmy považují za samozřejmost a používají se nepřesně, protože se o nich stále učíme.

A v této křivce učení nám často chybí tenké čáry, díky nimž se pojmy jako mince a žetony skutečně liší.

Proto jsem uvažoval o článku, který by zdůraznil rozdíly mezi mincí a žetonem v kryptosféře.

Co je to mince?

Mince jako Bitcoin vyrobená změnami v původním kódu bitcoinu, jako jsou litecoiny, namecoiny atd., Lze nazvat coiny. Nazývají se také „altcoiny“, protože jsou alternativou k bitcoinu s cílem mít případ použití podobný bitcoinu.

Vlastnosti těchto mincí jsou proto podobné jako bitcoiny:

  • Fungible: Jedna jednotka je ekvivalentní jiné
  • Dělitelný: Lze rozdělit na menší hodnotové jednotky
  • Přijatelný: Široce přijímán jako prostředek směny
  • Omezená nabídka: Nabídka je omezená a stálá (u některých mincí ohrožena)
  • Jednotný: Všechny verze stejné nominální hodnoty mají stejnou hodnotu
  • Přenosný: Lze nosit a vyměnit
  • Odolný: Lze použít několikrát bez degradace

Existují také některé kryptoměny, jako je Monero (XMR), které nebyly vytvořeny na bitcoinové kódové základně, ale jsou také označovány jako coiny, protože mají svůj vlastní blockchain a také vykazují výše uvedené vlastnosti.

Tyto mince jsou také někdy označovány jako kryptocoiny nebo kryptoměny, ale když v zásadě znáte koncept žetonů, pochopíte, že ne všechny mince uvedené na CoinMarketCap jsou vlastně mince.

Coin-in-Cryptocurrency

Aby to bylo jednodušší, lze kryptoměnu považovat za Rodičovská Kategorie. Pod tím máte coiny / altcoiny / kryptcoiny jako jedna podkategorie a žetony jako další podkategorie.

Blockchainy jako Ethereum, Ripple, Next atd. By však také měly spadat do kategorie coinů, protože vykazují určité vlastnosti měn, ale zároveň nefungují pouze pro použití peněz. Proto se stává diskutabilní a matoucí.

Ale v tomto článku to zjednoduším a nechám je v kategorii mincí, protože mají svůj vlastní blockchain se smíšeným využitím, kdy se chovají jako peníze a další nástroje.

Na druhou stranu je celkem snadné odlišit tokeny od mincí nebo kryptocoinů.

Co je token?

Token je druh kryptoměny (bez použití měny), který se obvykle vydává nad jiný blockchain. Obecně platí, že v jakémkoli případě použití představují tokeny nástroj nebo aktivum, případně někdy obojí.

Zvažte například projekt Golem, který má GNT tokeny. Tokeny Golem nebo GNT jsou hostovány na blockchainu Ethereum a ether (ETH) je primární měna (nebo palivo) pro celý blockchain Ethereum.

Také, pokud chcete používat Golem DApp, jsou GNT tokeny nutností, protože bez těchto tokenů jeden nebude moci používat Golem DApp.

Token v kryptoměně

Takže vidíte, token je sekundární aktivum pro konkrétní aplikaci na blockchainovém ekosystému, který má také tržní hodnotu, ale není měnou tak přímočarou jako bitcoin nebo litecoin.

Také mince jako Ethereum, které mohou existovat samostatně, ale tokeny jako GNT nemohou existovat bez infrastruktury Ethereum.

Dalším příkladem, který si můžete vzít, jsou CIVIC tokeny, které se také nacházejí na vrcholu blockchainu Ethereum. Myslím, že tyto dva příklady vám pomohou rozlišovat navzdory rozmazanosti rozlišovací linie.

Závěr: Coin Vs Token

Mince Žetony
Bitcoin Vlnění
Peercoin Golem
Monero Kov
Litecoin Tron
Dogecoin Sůl

Rozdíly mezi mincemi a žetony jsou se spuštěním niky stále složitější krypto projekty jako Walton nebo Vechain.

Pozitivní však je, že země jako Japonsko a USA formulují předpisy týkající se různých typů kryptoměn, které by nám měly objasnit obraz, abychom mohli rozlišovat mezi různými krypto projekty.

To je z naší strany v tomto článku vše. Rádi bychom slyšeli vaše myšlenky na mince vs. žetony. Svůj názor můžete vyjádřit v sekci komentáře níže.

Líbí se vám tento příspěvek? Nezapomeňte to sdílet!

Zde je několik dalších ručně vybraných článků, které si musíte přečíst, abyste zvýšili své znalosti o kryptoměnách:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me