Už mám dost lidí, kteří volají podvody s kryptoměnami. Chápu, že kryptoprostor byl svědkem mnoha podvodů, ale to neznamená, že by celé odvětví mělo být označeno jako podvod.

To ukazuje nedbalost ze strany takových lidí, kteří odmítají věnovat nějaký čas učení o nejnovější revoluci. A to proto, že tito lidé mají předem vytvořené představy silně vryté do jejich myslí.

Jak jsem již uvedl, nepopiratelně existují podvody, ale není to pravda pro všechna ostatní průmyslová odvětví na světě?

Navíc uznávám tuto skutečnost, a proto jsem tady, abych vám řekl o některých nejběžnějších formách, ve kterých se kryptoměny odehrávají.

Kryptoměnové podvody, které by si měl každý uvědomit

1. Podvodné ICO

Nejběžnějším způsobem, jak odstranit podvod, je vyrobit falešné ICO, vytvořit marketingový humbuk a přesvědčit lidi, aby kupovali.

Je to proto, že ICO jsou skvělým a inovativním způsobem, jak nastartovat společnost, a to je aspekt, který je zneužíván. (Přečtěte si: Co jsou ICO (počáteční nabídka mincí) & Proč jsou pro vás dobré?)

Ethereum se stalo živnou půdou pro tyto podvodné ICO, ale Ethereum za to není přímo zodpovědné, protože se jedná o open-source projekt.

Místo toho je to nevědomost začínajících investorů, kteří sní o 100násobném zisku během několika týdnů pouhými HODLing bezcennými tokeny ICO.

Obvyklé známky podvodu ICO nebo prodej tokenů:

 • Zkopírovaný bílý papír
 • Napůl tým anonymní
 • Neobvyklý spěch při popravě
 • Neshoda písemného & řekl slova
 • Ignorování těžkých otázek
 • Žádné silné důvody pro tokenovou ekonomiku
 • Žádný plán

Buďte si vědomi takových typů podvodných ICO nebo prodejů tokenů. Zde je několik příkladů podvodných ICO pro učení a inspiraci:

2. Stinné výměny

Druhou nejběžnější formou podvodu, na kterou narazíte, by byla „stinná výměna“. Výměny, které se objevily přes noc a začaly se chlubit. S takovými burzami musíte být velmi opatrní, protože jakmile jim důvěřujete a vložíte tam své mince, nemáte způsob, jak je získat zpět, pokud záměry dané burzy nejsou správné.

Některé burzy, které začínají dobře, mohou s vašimi penězi kdykoli utéct, protože se jim nedaří škálovat a inovovat, aby zůstaly relevantní na trhu.

Některé z těchto platforem, jak uvádí Bitcoin.com, jsou:

01crypto, BTC-cap, Capital-coins, Coinquick, Cryptavenir, Crypto-banque, Crypto-infos, Cryptos.solutions, Cryptos-currency, Ether-invest, Eurocryptopro, Finance-mag, Gme-crypto, Gmtcrypto, Good-crypto, Mycrypto24, Nettocrypto, Patrimoinecrypto a Ydconsultant.

Číst:

 • Recenze HitBTC: Začala silná, ale dnes riskantní krypto burza
 • Recenze na YoBit Exchange: Legit nebo podvod?

3. Falešné peněženky

Se spuštěním bitcoinu bylo v obchodě Play také spuštěno mnoho falešných peněženek pro Android.

Proto je velký NE od nás náhodně vybrat jakoukoli peněženku z obchodu Play, protože existuje šance, že to bude podvodné a můžete nakonec přijít o své peníze.

Ačkoli vám tyto peněženky mohou slibovat základnu a kontrolu nad vašimi prostředky, nikdy jim nespadněte bez náležité náležité péče.

Je to jeden z nejjednodušších způsobů, jak lidi podvádět, a stává se to mnohokrát během spuštění bitcoinových rozdvojek. Tyto peněženky vám vezmou seed nebo soukromé klíče a vytrhnou vás také z vašich BTC.

⛔️#Scam # Výstraha: obdrželi jsme zprávy, že uživatelé nechali své prostředky vymazat klonem naší peněženky, který se jmenuje "BTCGold peněženka" #RT

– coinomi (@CoinomiWallet) 24. října 2017

** SCAM ALERT **

Tento [[btcgold (XBG) "btcgold .biz"]] není spojen s 25. říjnem #bitcoin hard fork s názvem Bitcoin Gold (BTG). # zlato pic.twitter.com/YavlmukkFh

– Bitcoinové zlato [BTG] (@bitcoingold) 12. října 2017

4. Pyramidová nebo Ponziho schémata

Tuto formu podvodu je nejsnazší zjistit, ale lidé jí stále podléhají.

Pokud najdete kryptoměnový projekt, který aktivně podporuje nábor nových investorů k maximalizaci vašich zisků, jedná se o Ponziho schéma. Tento systém funguje na modelu podvádění toho, kdo do systému vstoupí později.

Také schémata, která slibují absurdní výnosy, jsou určitě Ponziho schémata.

Můžete rychle udělat lakmusový papír, abyste se těmto schématům nebo projektům vyhnuli, a to podle dvou jednoduchých rad, které vám poskytne Andreas M. Antonopoulos, proslulý mluvčí bitcoinů a zastánce.

Slibuje pravidelné výnosy, které přesahují průměrné tržní výnosy?

Je to Ponzi

Zaměřuje se více na nábor nových lidí než na jakýkoli produkt?

Je to pyramidová hra#litmustests

– Andreas ☮ &# 127752; ⚛ ⚖ &# 127760; &# 128225; &# 128214; &# 128249; &# 128273; &# 128745; (@aantonop) 1. prosince 2017

5. Phishingové podvody

Phishingové podvody jsou další běžnou formou podvodu v kryptosféře.

Zde se podvodníci pokusí nějakým způsobem oklamat vaše uživatelské jméno, heslo nebo klíčové klíče. Útočníci k tomu většinou používají dvě metody:

 • Punycode
 • Falešné kapky vzduchu

Podívejte se na toto video od Harsh, abyste identifikovali a vyhnuli se těmto formám podvodů:

6. Čerpadlo & Skupiny výpisů

Čerpadlo & Skupiny výpisů na Telegramu, Slacku a IRC nejsou na tradičním trhu něčím novým, proto také kryptotrh zůstane v tomto.

Pokud hledáte na Telegramu, najdete mnoho kryptoskupin se 40 000–100 000 členy.

Co si myslíte, že dělají v takových skupinách? Nemají chit-chat. Místo toho jsou tyto skupiny nástrojem pro manipulaci s cenami altcoinů, které mají nízké tržní limity.

Tímto způsobem lidé, kteří jednají rychle nebo nejprve získají výhodu, a lidé, kteří se trochu opozdili, trpí klesajícími cenami během několika minut.

Na trhu je k dispozici několik nástrojů pro monitorování nárůstu objemu v konkrétní kryptoměně, což pomáhá při identifikaci těchto schémat.

Vím, že někteří lidé takto vydělávají, ale já nejsem jedním z nich a navrhoval bych, abyste se od toho také drželi dál.

7. Imitátoři

Nejsofistikovanější forma podvodu.

V tomto typu kryptoměny podvodníci dělají falešný účet na Twitteru a Facebooku, aby se vydávali za skutečný legitimní projekt nebo osobu za ním.

Na Twitteru najdete mnoho imitátorů působících jako Vatalik Buterin nebo generální ředitel společnosti Binance a oznamujících airdrops atd., Které nikdy nejsou pravdivé.

Příklad falešného účtu Vatalik:

Podvodníci také začali působit jako pracovníci podpory kryptoměn, aby podváděli lidi ze svých krypto fondů. Tady jsou zprávy.

Závěr

Podvody v jakémkoli odvětví nejsou nová věc a krypto je decentralizovaný a otevřený koncept je jedním z nejjednodušších replikací.

Jediným způsobem, jak se nenechat oklamat, je důvěřovat důvěryhodným zdrojům informací a sebevzdělávání investorů prostřednictvím důvěryhodných zdrojů, jako je CoinSutra.

CoinSutra má vše potřebné k tomu, abyste pochopili, jak celý krypto ekosystém funguje, a proto vše, co musíte udělat, je strávit nějaký čas učením, abyste se nenechali podvést.

Doporučené články ke čtení dále:

 • Co je Masternode a jak je to užitečné pro investory do kryptocoinů
 • Vysvětlení, co volatilita znamená v bitcoinu & Svět kryptoměn
 • Decentralizované krypto burzy vs centralizované burzy 
 • Airdrops v kryptoměnách: Vše, co začátečník potřebuje vědět
 • Nejlepší alternativy Bitfinexu k nákupu / prodeji kryptoměn

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me