V této příručce se naučíte, jak sestavit vlastní nastavení těžby a jak těžit Ethereum Classic. Existují tři požadavky na jakékoli nastavení těžby, které jsou:

  1. Hardwarové požadavky 
  2. Softwarové požadavky 
  3. Sólo nebo rozhodnutí o těžbě 

Se vzestupem bitcoinů se těžba stala zajímavou alternativou pasivního příjmu pro většinu technologických nadšenců. První uživatelé těží z těžby s nižšími obtížnostmi as ne tak pokročilým nastavením hardwaru. Odměny za těžbu byly lukrativní s BTC a stejné s Ethereem. V obou případech, kdy se trhy stávají příliš nasycenými a úrovně obtížnosti neustále rostou, je však možnost včasného přijetí stále skryta na očích.

Co je ETC?

Ethereum Classic je technicky původní blockchain Ethereum, který v roce 2016 po útoku na DAO neprošel hardforkem. Řetěz vznikl, když se komunita Ethereum rozdělila, zda zachovat neměnnost nebo vrátit rozsáhlé škody. Skupina vývojářů, kteří nebyli ve prospěch rozdvojení, obnovila své operace na nevětveném blockchainu, který se nyní označuje jako Ethereum Classic.

ETC nebo Ethereum Classic sleduje mechanismus konsensu proof-of-work podobný bitcoinovému blockchainu, nicméně nedosáhl nasycení ani úrovně obtížnosti v klasické těžbě ethereum srovnatelné s bitcoinovou sítí, a proto je vhodnou volbou pro těžaři hledající dobrou návratnost investic na těžebních trzích.

Nastavení klasické těžby ethereum vyžadované pro ETC není příliš rozsáhlé a lze jej tedy snadno nastavit a generovat dobré množství výnosů.

Hardwarové požadavky Ethereum Classic

Hardwarové požadavky jsou ve srovnání s jejich protějšky, jako je těžba etherea a bitcoinu, poměrně nízké. ETC lze těžit GPU a nevyžaduje specializaci Soupravy ASIC, začít s. Pokud máte dobře postavený výkonný herní desktop nabitý grafickými kartami NVIDIA nebo AMD, měli byste být schopni hned začít těžit.

Pokud máte grafickou kartu NVIDIA řady 1080 nebo vyšší, s minimálně 4 GB vyhrazené video RAM nebo systémové RAM, měli byste být schopni nastavit těžební zařízení docela snadno. Do těžební soupravy můžete přidat až asi 6 GPU a nemělo by to způsobovat značné množství elektrické spotřeby z výroby energie v chladicím systému. Nezapomeňte aktualizovat své ovladače z webu příslušného výrobce, abyste zajistili hladkou plavbu na klasické cestě těžby ethereum.

Jak těžit Ethereum Classic?

V současné době je hash rychlost ETC v 84 milionech hash za sekundu, prakticky bez nákladů na hardware. Náklady na obtížnost jsou mnohem nižší než u ethereum, a protože oba používají algoritmus Ethash, je ETC rozhodně lepší volbou, odkud se můžete těžit. Odměna za blok v současné době činí 3,88 ETC, což je zhruba 45 $ za vytěžený blok. Díky nastavení těžební soupravy a ceně 0,1 USD za kWh je ETC docela dobrá příležitost pro krypto nadšence využít nízké saturace v ETC těžebním prostoru.

Jak těžit Ethereum Classic?

Je těžba Ethereum klasická zisková?

CryptoCompare, srovnávací web pro různé statistiky týkající se kryptoměn a tokenů, má informační panel pro Ethereum Classic týkající se jeho těžební činnosti, který nabízí užitečné informace pro potenciální horníky. V současné době přichází s měsíční mírou zisku 157 $ ve srovnání s odhadovanými náklady na energii 86 $, což vytváří poměr zisku k nákladům 181%. Nízké náklady a vysoká návratnost jsou pro milovníky těžby jistě snadnou výzvou.

Softwarové požadavky a instalace

Dříve než cokoli jiného, ​​musíte se ujistit, že máte peněženku, která je zabezpečená a podporuje ETC, a ujistěte se, že se liší od peněženky ETH. Dobrým příkladem by byla peněženka Atomic nebo Exodus pro softwarovou peněženku, i když se můžete rozhodnout také pro hardwarovou peněženku, jako je ta ze série Ledger Nano..

Jakmile vyberete funkčnost peněženky, budete se muset rozhodnout, jak chcete těžit. Můžete se rozhodnout těžit sólo nebo se připojit k těžebnímu fondu. Výhodou druhé možnosti je, že ve srovnání s výpočetní silou, která je vložena, existují větší odměny, a proto je pro horníky výhodnější volbou zvolit si.

Pro Ethereum Classic jsou k dispozici různé možnosti těžebních fondů, mezi něž patří některé pozoruhodné příklady: Nanopool nebo Ethermine. Obě tyto těžební platformy nabízejí jednoduchou možnost rychlého startu, která vás provede výběrem příslušné kryptoměny, v tomto případě Ethereum Classic, a poté vás přesměruje na stránku Github, kde si můžete stáhnout příslušný těžební software..

V Nanopoolu, jakmile vyberete ETC, dostanete pokyny, jak postupovat, spolu s nejnovějšími statistikami týkajícími se hashrate bazénu, těžařů v bazénu a rozsahu výplaty těžařům.

Jakmile provedete výběr a provedete instalaci, budete požádáni o poskytnutí určitých vstupů, jako je výběr umístění serveru, použitého algoritmu, informací o operačním systému a grafické kartě. Zadejte to, postupujte podle pokynů a zahajte proces instalace.

Ethermine na druhé straně umožňuje vybrat oblast těžby a poté nabízí následující těžařský software pro Windows, který funguje pro grafickou kartu NVIDIA i AMD.

Mezi těžařským softwarem, který je k dispozici, je zajímavý Claymore’s Dual Ethereum Miner, který nabízí funkce pro těžbu dvou kryptoměn současně. Když tedy těžíte ETC, můžete se rozhodnout těžit například mince SIA, například decentralizovaný token cloudového úložiště, a to bez dalších nákladů. Tato dvojí těžba

Závěr: Ethereum Classic Mining

Jakmile dokončíte instalaci hardwaru a budete postupovat podle pokynů v některém z výše uvedených fondů těžby, dokončete proces instalace a nastavení a jste připraveni zahájit těžbu! V závislosti na vybraném těžebním softwaru postupujte podle kroků souvisejících se spuštěním příkazů v setx a inicializací GPU. Jakmile bude nastavení funkční, budete si moci zobrazit jeho hashrate.

Tak tedy začnete těžit v současné době podceňovanou, ale rozhodně podkopanou kryptoměnu v krypto sférách. Vyzkoušejte proces těžby a podělte se o své myšlenky v sekci komentářů níže!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me