Zcash vs Monero ir divas nozīmīgākās privātuma monētas tirgū. Kaut arī viņu gala mērķis ir tāds pats, veids, kā viņi to dara, ir pilnīgi atšķirīgs. Zcash (ZEC) ir Bitcoin protokola dakša un sasniedz privātumu, izmantojot zk-SNARKS, nulles zināšanu konfidencialitātes protokolu. Monero (XMR), no otras puses, tam ir pilnīgi atšķirīgs pamatā esošais protokols ar nosaukumu CryptoNote. Monero uztur sūtītāju, darījumu un uztvērēju privātumu, izmantojot attiecīgi zvana parakstus, zvana konfidenciālus darījumus un slepenas adreses. Šajā Zcash VS Monero ceļvedī mēs aplūkosim šo projektu atšķirības un līdzības.

Zcash īsumā

ZCash VS Monero

Svarīga statistika

Zemāk redzamajās diagrammās izvēlētā datu kopa ir 6. maijs – 10. maijs.

1. cena dienā (USD)

ZCash VS Monero

Mūsu datu kopā maksimālā cena tika sasniegta 7. maijā pie 60,48 USD. No 8. maija līdz 10. maijam cena ir saglabājusies diezgan stabila – aptuveni 57,70 USD. Vidējā ZEC cena mūsu datu kopā ir 58,61 USD.

# 2 Grūtības (miljonos)

ZCash VS Monero

Zcash 7. maijā sasniedza maksimālo grūtību – 77,42 miljonus. 9. maijā Zkašs sasniedza zemāko līmeni – 66,95 miljonus. Vidējās ieguves grūtības mūsu datu kopā ir 72,68 miljoni.

3. vidējais hašrāts dienā (GHash / s)

ZCash VS Monero

Mūsu datu kopā vidējais hashrate ir 3,99 GHash / s. Maksimālais hashrate tika sasniegts 7. maijā ar 4,26 GHash / s un vismazākais 9. maijā ar 3,66 GHash / s.

# 4 Kopējā ieguves atlīdzība katru dienu (USD)

ZCash VS Monero

Kopējās iekasētās ieguves maksas sasniedza maksimumu 7. maijā, kas ir USD 434 011,16. Arī kopējām maksām ir izdevies palikt virs 410 000 USD. Vidējā kopējā ieguves atlīdzība mūsu datu kopā ir 419 771,23 USD.

# 5 Dienas tirdzniecības summa

ZCash VS Monero

Maksimālā maksimālā vērtība bija Z 256 ZEC 9. maijā un zemākā vērtība bija 3298 ZEC 8. maijā. Katru dienu mūsu datu kopā tika tirgoti vidēji 3676 ZEC.

Monero īsumā

ZCash VS Monero

Svarīga statistika

Zemāk redzamajās diagrammās izvēlētā datu kopa ir 6. maijs – 10. maijs.

1. cena dienā (USD)

ZCash VS Monero

Mūsu datu kopā Monero 7. maijā sasniedza maksimumu 68,47 USD un 6. maijā zemāko līmeni 66,68 USD. Mūsu datu kopā Monero vērtība ir pieaugusi 2 USD diapazonā no 66,65 USD līdz 68,50 USD.

# 2 Darījumu skaits dienā

zcashvsmonero

Mūsu datu kopā dienā tika nosūtīti vairāk nekā 8000 darījumi, un trīs reizes pārsniedza 10 000 darījumu. 6. maijā tika nosūtīts zemākais 8 310 darījumu skaits, bet 8. maijā – 13 840 darījumu skaits. Vidējais dienā nosūtīto darījumu skaits ir 11 214.

3. vidējā dienā nosūtītā darījuma maksa (USD)

ZCash VS Monero

Vidējā dienā iztērētā darījuma maksa pārsniedza 0,02 USD četrās no piecām mūsu datu kopas dienām. 7. maijā bija visvairāk vidējo darījumu maksu ar 0.023 USD un zemāko 0.015 USD 9. maijā.

4. vidējais hašrāts (MHash / s)

ZCash VS Monero

10. maijā vidējais hashrate līmenis bija augstākais ar 342,38 MHash / s, bet 6. maijā – vismaz 325,40 MHash / s. Mūsu datu kopā vidējais hashrate dienā bija 332,83 MHash / s.

# 5 Grūtības dienā (miljonos)

ZCash VS Monero

10. maijā bija 40,56 miljoni grūtību, bet 6. maijā – 38,15 miljoni. Vidēji mūsu datu kopai bija 39,52 miljoni grūtību.

ZCash vs Monero: atšķirības

Mēs pievērsīsimies šādām divām atšķirībām:

 • Pamata protokols.
 • Kriptogrāfija.
 • Kalnrūpniecība.

# 1 ZCash VS Monero pamatā esošais protokols

Monero

ZCash VS Monero

2012. gada jūlijā tika palaists Bytecoin, pirmais reālās dzīves CryptoNote ieviešana. CryptoNote ir lietojumprogrammas slāņa protokols, kas darbina dažādas decentralizētas valūtas. Lai gan tas ir līdzīgs lietojumprogrammas slānim, kas daudzos aspektos darbojas ar bitcoīnu, ir daudz jomu, kur abi atšķiras viens no otra.

Kaut arī bytecoin bija solījums, cilvēki pamanīja, ka notiek daudz ēnu lietu un ka 80% monētu jau ir publicētas. Tātad tika nolemts, ka bytecoin blokķēde tiks dakša, un jaunās monētas jaunajā ķēdē tiks sauktas par Bitmonero, kas galu galā tika pārdēvēta Monero esperanto valodā nozīmē “monēta”. Šajā jaunajā blokķēdē bloks tiks iegūts un pievienots ik pēc divām minūtēm.

Atšķirībā no citām kriptovalūtām, Monero ir divas publiskās atslēgas un divas privātās atslēgas.

Publiskā un privātā skata atslēgas

 • Publiskā skata atslēga tiek izmantota, lai ģenerētu vienreizēju slepenu publisku uzrunu, kurā līdzekļi tiks nosūtīti saņēmējam. (vairāk par to vēlāk).
 • Privātā skata atslēgu uztvērējs izmanto, lai skenētu blokķēdi, lai atrastu viņam nosūtītos līdzekļus.

Publiskā skata atslēga veido Monero adreses pirmo daļu.

Publiskā un privātā skata atslēgas

Ja skata atslēga galvenokārt bija paredzēta darījuma saņēmējam, izdevumu atslēga ir saistīta tikai ar sūtītāju. Tāpat kā iepriekš, ir divas izdevumu atslēgas: publisko izdevumu atslēga un privāto izdevumu atslēga.

 • Publisko izdevumu atslēga palīdzēs sūtītājam piedalīties zvana darījumos un arī pārbaudīs atslēgas attēla parakstu. (vairāk par to vēlāk)
 • Privāto izdevumu atslēga palīdz izveidot šo galveno attēlu, kas viņiem ļauj nosūtīt darījumus.

Publisko izdevumu atslēga veido Monero adreses otro daļu. Monero adrese ir 95 rakstzīmju virkne. Visi darījumi Monero pēc noklusējuma ir privāti.

Zcash

ZCash VS Monero

Zcash sākās kā Bitcoin blokķēdes dakša 2016. gada 28. oktobrī. Agrāk to sauca par Zerocoin protokolu, pirms tas tika pārveidots par Zerocash sistēmu, un pēc tam, visbeidzot, par Zcash. Kā teikts Zcash Wikipedia lapā: “Protokola uzlabojumu izstrādi un atsauces ieviešanu vada Zerocoin Electric Coin Company, sarunvalodā dēvēts par Zcash Company.” Zcash dibinātājs, izpilddirektors un virzītājspēks ir Zooko Wilcox. Tā kā ZCash ir Bitcoin dakša, tā maksimālais piedāvājums ir 21 miljons.

In Zcash, jums ir izvēle izvēlēties divu veidu darījumus.

 • Normāli caurspīdīgi darījumi.
 • Aizsargāts privāts darījums.

Pieņemsim, ka Alise vēlas nosūtīt Bobam 1 ZEC.

Ja Bobs ir pareizi turējis darījumu caurspīdīgu un atvērtu pasaulei, lai redzētu, tad viņa var nosūtīt viņam Zec uz viņa caurspīdīgo adresi vai t-addr.

Tomēr, ja viņš vēlas kādu privātumu un nevēlas, lai darījuma informācija būtu publiski pieejama, viņš var pieprasīt, lai nauda tiktu nosūtīta uz viņa aizsargāto adresi, ko sauc arī par “z-addr”.

Ja gan Alise, gan Bobs izmanto savas pasargātās adreses, lai mijiedarbotos savā starpā, tad visa darījuma informācija būtu privāta. Tas ietver Alises identitāti, Boba identitāti un informāciju par pašu darījumu.

ZCash VS Monero

Iemesls, kāpēc Z-Cash sasniedz tik augstu privātuma līmeni, ir zk-SNARKS vai Zero-Zow Lakothy Non-Interactive Zināšanu argumentu izmantošana..

Izmantojot aizsargātus un caurspīdīgus darījumus, varat veikt četrus darījumu veidus:

ZCash VS Monero

 • Publisks: atvērts sūtītājs un atvērts uztvērējs.
 • Ekrāns: Atveriet sūtītāju un aizsargātu uztvērēju.
 • Aizsegšana: aizsargāts sūtītājs un atvērts uztvērējs.
 • Privāts: aizsargāts sūtītājs un aizsargāts uztvērējs.

# 2 ZCash VS Monero kriptogrāfija

Šajā sadaļā apskatīsim gan Monero, gan Zcash izmantoto kriptogrāfiju, kas viņiem nodrošina nepieciešamo privātumu.

Monero kriptogrāfija

Monero izmanto trīs kriptogrāfijas gabalus:

 • Sūtītāja privātumu uztur Zvana paraksti.
 • Saņēmēja privātumu uztur slepenās adreses.
 • Darījuma privātumu uztur Ring CT jeb Ring Confidential Transactions.

Zvana paraksti

Lai saprastu, kas ir zvana paraksti un kā tie palīdz saglabāt sūtītāja privātumu, ņemsim hipotētisku piemēru reālajā dzīvē. Kad sūtāt kādam čeku, jums tas jāparaksta ar savu parakstu? Tomēr tāpēc ikviens, kurš redz jūsu čeku (un zina, kā izskatās jūsu paraksts), var pateikt, ka jūs esat persona, kas to nosūtījusi.

Tagad padomājiet par to.

Pieņemsim, ka jūs no ielām paņemat četrus nejaušus cilvēkus. Un jūs apvienojat savus parakstus ar šiem četriem cilvēkiem, lai izveidotu unikālu parakstu. Neviens nevarēs uzzināt, vai tas tiešām ir jūsu paraksts vai nē.

Tā darbojas zvana paraksti. Apskatīsim tā mehānismu Monero kontekstā.

Pieņemsim, ka Alisei ir jānosūta Bobam 1000 XMR (XMR = Monero), kā sistēma izmantos zvana parakstus, lai slēptu viņas identitāti? (Vienkāršības labad mēs izvēlamies iepriekšēju ieviešanas gadījumu .. vairāk par to vēlāk).

Pirmkārt, viņa noteiks savu “gredzena izmēru”. Gredzena lielums ir nejauša izeja, kas ņemta no blokķēdes, kurai ir tāda pati vērtība kā viņas izejai jeb 1000 XMR. Jo lielāks zvana lielums, jo lielāks ir darījums un līdz ar to arī augstākas darījumu maksas. Pēc tam viņa paraksta šos rezultātus ar savu privāto izdevumu atslēgu un nosūta to blokķēdei. Vēl viena lieta, kas jāatzīmē, Alisei nav jājautā šo iepriekšējo darījumu īpašniekiem atļauja izmantot izejas.

Pieņemsim, ka Alise izvēlas gredzena izmēru 5, t.i., 4 mānekļa izejas un savu darījumu, lai kāds no malas izskatītos šādi:

ZCash VS Monero

Veicot gredzenveida parakstu, jebkurš māneklis tiek izlaists tikpat lielā mērā kā faktiskais produkts, kura dēļ jebkura neparedzēta trešā puse (ieskaitot kalnračus) nevarēs uzzināt, kas ir sūtītājs.

Maskēšanās adreses

Kā Monero tagad nodrošina uztvērēja privātumu? Pieņemsim, ka sūtītājs ir Alise un saņēmējs ir Bobs.

Bobam ir 2 publiskās atslēgas, publiskā skata atslēga un publiskā sūtīšanas atslēga. Lai darījums notiktu, Alises seifs izmantos Boba publiskā skata atslēgu un publisko tēriņu atslēgu, lai ģenerētu unikālu vienreizēju publisko atslēgu.

Tas ir vienreizējās publiskās atslēgas (P) aprēķins.

P = H (rA) G + B

Šajā vienādojumā:

 • r = izlases skalārs, kuru izvēlējusies Alise.
 • A = Boba publiskā skata atslēga.
 • G = kriptogrāfijas konstante.
 • B = Boba publisko izdevumu atslēga.
 • H () = Keccak jaukšanas algoritms, ko izmanto Monero.

Šīs vienreizējās publiskās atslēgas aprēķins rada vienreizēju publisku adresi ar nosaukumu “slepenā adrese” bloku ķēdē, kur Alise sūta savu Monero, kas paredzēts Bobam. Tagad, kā Bobs atbrīvos savu Monero no nejaušas datu izplatīšanas?

Atcerieties, ka Bobam ir arī privāto izdevumu atslēga?

Šeit tas nonāk spēlē. Privāto izdevumu atslēga palīdz Bobam skenēt sava darījuma blokķēdi. Kad Bobs saskaras ar darījumu, viņš var aprēķināt privāto atslēgu, kas atbilst vienreizējai publiskajai atslēgai, un izgūt savu Monero. Tāpēc Alise maksāja Bobam Monero, nevienam nepazīstot.

Tātad, kā tiek aprēķināts galvenais attēls (I)?

Tagad mēs zinām, kā tika aprēķināta vienreizējā publiskā atslēga (P). Mums ir sūtītāja privāto izdevumu atslēga, kuru mēs sauksim par “x”.

I = xH (P).

Lietas, kas jāņem vērā no šī vienādojuma:

 • Vienreizējo publisko adresi P nav iespējams iegūt no atslēgas attēla “I” (tas ir kriptogrāfiskās jaucējfunkcijas īpašums), un tāpēc Alises identitāte nekad netiks atklāta.
 • P vienmēr piešķir tādu pašu vērtību, ja tā ir jaukta, tas nozīmē, ka H (P) vienmēr būs vienāda. Tas nozīmē, ka, tā kā Alisei “x” vērtība ir nemainīga, viņa nekad nevarēs ģenerēt vairākas “I” vērtības, padarot galveno attēlu unikālu katram darījumam..

Zvana konfidenciālus darījumus

Zvana konfidenciālie darījumi (zvana CT) tiek izmantoti, lai aizsargātu faktiskā darījuma vērtību, kuru Alise nosūta Bobam. Pirms Ring CT ieviešanas darījumi parasti notika šādi:

Ja Alisei bija jānosūta 12,5 XMR uz bobu, produkcija tiks sadalīta trīs darījumos ar 10,2 un .5. Katrs no šiem darījumiem saņems savus zvana parakstus un pēc tam pievienos blokķēdei.

ZCash VS Monero

Lai gan tas aizsargāja sūtītāja privātumu, tas darīja to, ka darījumus darīja redzamus visiem.

Lai risinātu šo problēmu, tika ieviests Ring CT, kura pamatā bija Gregorija Maksvela veiktais pētījums. Tas, ko dara RingCT, ir vienkāršs, tas slēpj darījumu summas blokķēdē. Tas nozīmē arī to, ka jebkura darījuma ievade nav jāsadala zināmās nominālvērtībās, tagad maciņš var uzņemt zvana dalībniekus no visām Ring CT izejām.

Padomājiet, ko tas dara darījuma privātumam?

Tā kā ir tik daudz iespēju, no kuriem izvēlēties gredzenus, un vērtība pat nav zināma, tagad nav iespējams zināt par kādu konkrētu darījumu.

Zcash kriptogrāfija

Zcash kriptogrāfijai izmanto zk-SNARKS. zk-SNARKS apzīmē nulles zināšanu īsus bezinteraktīvos zināšanu argumentus. Lai to saprastu, jums jāsaprot, kas ir nulles zināšanu pierādījumi.

Ir divas puses, ja runa ir par nulles zināšanu pierādīšanu (ZKP), sakāmvārdu un verificētāju. Nulles zināšanas norāda, ka sakāmvārds verificētājam var pierādīt, ka viņiem ir noteiktas zināšanas, nepasakot, kas šīs zināšanas patiesībā ir.

Lai ZKP darbotos, tai jāatbilst šiem parametriem:

 • Pilnīgums: ja apgalvojums ir patiess, tad godīgu pārbaudītāju par to var pārliecināt godīgs sakāmvārds.
 • Stingrība: ja sakāmvārds ir negodīgs, viņi melojot nevar pārliecināt verificētāju par paziņojuma pamatotību.
 • Nulles zināšanas: ja apgalvojums ir patiess, verificētājam nebūs ne jausmas, kas ir apgalvojums.

Tātad, kā darbojas ZKP? Ņemsim piemēru.

ZKP piemērs: Biljarda bumbas

Šajā gadījumā mums ir sakāmvārds un verificētājs, bet verificētājs ir krāsu akls. Sakāmvārdā ir divas biljarda bumbiņas, sarkanas un zaļas. Krāsu neredzīgie cilvēki nevar atšķirt divas krāsas, kā redzat no šī attēla:

zcashvsmonero

Tātad šobrīd ir tāda situācija. Pārbaudītājs uzskata, ka abām bumbiņām ir viena krāsa, savukārt sakāmvārds vēlas pierādīt, ka krāsas ir vienādas. Kā mēs to darīsim?

Verificētājs paņem abas bumbas un paslēpj to aiz muguras. Tagad viņš var vai nu pārslēgt bumbiņas rokās, vai paturēt tās tādas, kādas tās ir. Pēc tam, kad viņš ir pabeidzis bumbiņu maiņu (vai nē), viņš tās pasniedz sakāmvārdam. Sludinātājs var redzēt bumbiņu faktisko krāsu un uzreiz uzzināt, vai slēdzis ir izdarīts.

Pēc tam verificētājs var atkārtot šo eksperimentu tik reižu, cik vēlas, pirms viņš ir apmierināts ar to, ka sakāmvārds nemeloja par bumbiņu krāsu.

Apskatīsim trīs ZKP īpašības iepriekš minētajā eksperimentā:

 • Pilnīgums: Tā kā apgalvojums bija patiess, godīgais sakāmvārds pārliecināja godīgo pārbaudītāju.
 • Stingrība: ja sakāmvārds bija negodīgs, viņi nevarēja apmānīt verificētāju, jo pārbaude tika veikta vairākas reizes.
 • Nulles zināšanas: sakāmvārds nekad neredzēja, ka verificētājs pārslēdz bumbiņas rokā.

Kā darbojas Zk-Snark?

Zk-Snark sastāv no 3 algoritmiem: G, P un V.

G ir atslēgu ģenerators, kurā tiek ievadīta ievade “lambda” (kas ir jāuztur konfidenciāli un kuru nekādā gadījumā nedrīkst atklāt) un programma C. Pēc tam tiek ģenerētas divas publiski pieejamas atslēgas, pierādīšanas atslēga pk un pārbaude atslēga vk. Šīs atslēgas ir gan publiskas, gan pieejamas jebkurai no iesaistītajām pusēm.

P ir sakāmvārds, kurš kā ievadi izmantos 3 vienumus. Pārbaudes atslēga pk, nejauša ievade x, kas ir publiski pieejama, un paziņojums par privātumu, par kuru viņi vēlas pierādīt zināšanas, neatklājot to, kas tas patiesībā ir. Sauksim šo privāto paziņojumu par “w”. P algoritms ģenerē tādu pierādījumu prf, ka: prf = P (pk, x, w).

Verificētāja algoritms V atgriež Būla lielumu. Būla mainīgajam ir tikai divas izvēles, tas var būt PATIESA vai FALSE. Tātad verificētājs ievada verifikācijas atslēgu, publisko ievadi x un proof prf kā:

V (vk, x, prf)

..un atgriež TRUE, ja citādi sakāmvārds ir pareizs un nepatiess.

“Lambda” vērtība ir jāuztur konfidenciāla, jo tad ikviens to var izmantot, lai izveidotu viltus pierādījumus. Šie viltotie pierādījumi atgriezīs vērtību TRUE neatkarīgi no tā, vai sakāmvārds zina privāto paziņojumu “w” vai ne.

Zk-SNARK funkcionalitāte

Lai parādītu zk-SNARK funkcionalitāti, mēs izmantosim to pašu funkcijas piemēru, kuru Christian Lundkvist izmantoja rakstā Consensys. Programmas piemērs izskatās šādi:

funkcija C (x, w)

{

atgriešanās (sha256 (w) == x);

}

Funkcija C kā ievades ņem 2 vērtības, publisko jaukšanas vērtību “x” un slepeno paziņojumu, kas jāpārbauda “w”. Ja SHA-256 hash vērtība w ir vienāda ar “x”, funkcija atgriež vērtību TRUE, pretējā gadījumā tā atgriež FALSE. (SHA-256 ir hash funkcija, kas tiek izmantota Bitcoin).

Šajā piemērā atgriezīsim vecos draugus Annu un Kārli. Anna ir sakāmvārds, bet Karls – skeptiķis.

Pirmais, kas Karlam kā verificētājam ir jādara, ir ģenerēt pierādīšanas un verificēšanas atslēgu, izmantojot ģeneratoru G. Lai to izdarītu, Karlam ir jāizveido nejauša vērtība “lambda”. Kā minēts iepriekš, viņam tomēr jābūt ļoti uzmanīgam ar Lambdu, jo viņš nevar paziņot Annai tās vērtību, lai atturētu viņu no viltotu pierādījumu veidošanas.

Jebkurā gadījumā tas izskatīsies šādi:

G (C, lambda) = (pk, vk).

Tagad, kad ir ģenerēti divi taustiņi, Annai jāpierāda apgalvojuma pamatotība, ģenerējot pierādījumu. Viņa ģenerēs pierādījumu, izmantojot pierādīšanas algoritmu P. Viņa pierāda, ka zina slepeno vērtību “w”, kas sajaucas (parsējot caur SHA-256), lai iegūtu izvadi x. Tātad pierādīšanas ģenerēšanas algoritms izskatās šādi:

prf = P (pk, x, w).

Tagad, kad viņa ir izveidojusi pierādījumu “prf”, viņa piešķirs vērtību Karlam, kurš beidzot palaidīs Zk-Snarks verifikācijas algoritmu..

Tas izskatīsies šādi:

V (vk, x, prf).

Šeit vk ir verifikācijas atslēga un x ir zināmā jaukšanas vērtība, un prf ir pierādījums tam, ka viņš ir ieguvis no Annas. Ja šis algoritms atgriež PATIESU, tas nozīmē, ka Anna bija godīga un viņai patiešām bija slepenā vērtība “w”. Ja tas atgriež FALSE, tas nozīmē, ka Anna meloja, zinot, kas ir “w”.

3. kalnrūpniecība Monero vs Zcash

Visbeidzot, apskatīsim, kā darbojas kalnrūpniecība Monero un Zcash.

Monero kalnrūpniecība

Monero protokols ir ASIC rezistence. Monero pamatā ir CryptoNote sistēma, kas izmanto jaukšanas algoritmu “CryptoNight”. Kriptovalūtas, kurās ir iekļauta Cryptonight, nevar iegūt, izmantojot ASIC. Bija cerība, ka tas novērsīs kalnrūpniecības fondu izveidi un padarīs valūtu vienmērīgāk sadalītu.

Īpašības, kas padara CryptoNight ASIC izturīgas, ir:

 • Lai kriptonight darbotos, nepieciešama 2 MB ātra atmiņa. Tas nozīmē, ka paralēlo maiņu ierobežo tas, cik daudz atmiņas var saspiest mikroshēmā, vienlaikus saglabājot pietiekami lētu, lai būtu tā vērts. 2 MB atmiņas aizņem daudz vairāk silīcija nekā SHA256 shēmas.
 • Cryptonight ir veidots tā, lai tas būtu draudzīgs ar procesoriem un GPU, jo tas ir paredzēts, lai izmantotu AES-Ni instrukciju kopas. Būtībā daži no Cryptonight paveiktajiem darbiem jau tiek veikti aparatūrā, darbojoties ar modernām patērētāju mašīnām.

Monero ir izveidots arī gudrs protokols, lai kalnrūpniecība būtu rentabla. Kopumā ir 18,4 miljoni XMR žetonu, un tiek plānots, ka kalnrūpniecība turpināsies līdz 2022. gada 31. maijam. Pēc tam sistēma ir veidota tā, lai 0,3 XMR / min to nepārtraukti izstaro. Tas tika darīts, lai kalnračiem būtu stimuls turpināt kalnrūpniecību, un pēc visu XMR žetonu izspiešanas viņiem nevajadzētu būt atkarīgiem tikai no darījumu maksām..

Zcash Mining

Bloku ieguve Zcash tiek veikta, izmantojot equihash.

Equihash ir darba pierādīšanas algoritms, kuru izstrādājuši Alekss Birjukovs un Dmitrijs Khovratovičs. Tas ir balstīts uz vispārinātu dzimšanas dienas problēmu.

Liels iemesls, kāpēc tiek izmantots equihash, ir padarīt kalnrūpniecību pēc iespējas nedraudzīgāku. Problēma ar tādām valūtām kā Bitcoin ir tāda, ka lielākā daļa ieguves baseinu monopolizē ieguves spēli, ieguldot daudz naudas ASIC, lai iegūtu pēc iespējas vairāk bitcoin.

Padarīt savu kalnrūpniecības ASIC nedraudzīgu nozīmē, ka ieguve būs demokrātiskāka un mazāk centralizēta.

Tas ir tas, ko Zcash emuārs teica par Equihash:

“Mēs arī domājam, ka ir maz ticams, ka notiks kādas būtiskas Equihash optimizācijas, kas kalnračiem, kuri zina optimizāciju, dotu priekšrocības. Tas ir tāpēc, ka datorizētie zinātnieki un kriptogrāfi ir plaši pētījuši ģeneralizētās dzimšanas dienas problēmu, un Equihash ir tuvu ģeneralizētajai dzimšanas dienas problēmai. Tas ir: izskatās, ka veiksmīga Equihash optimizācija, visticamāk, varētu būt arī Vispārējās dzimšanas dienas problēmas optimizācija. ”

Kāda ir dzimšanas dienas problēma?

zcashvsmonero

Dzimšanas dienas problēma ir viens no slavenākajiem varbūtību teorijas paradoksiem. Ja jūs uz ielas satiekat kādu nejaušu svešinieku, izredzes uz abu dzimšanas dienu ir ļoti mazas. Pieņemot, ka visām gada dienām ir vienāda dzimšanas dienas iespējamība, citas personas izredzes dalīties ar jūsu dzimšanas dienu ir 1/365, kas ir 0,27%.

Citiem vārdiem sakot, tas ir patiešām zems.

Tomēr, sakot, ka, ja jūs vienā telpā sapulcējat 20-30 cilvēkus, izredzes, ka divi cilvēki dalīs tieši to pašu dzimšanas dienu, pieaug astronomiski. Faktiski šajā scenārijā ir 50-50 iespējas diviem cilvēkiem, kuriem ir viena dzimšanas diena!

Kāpēc tas notiek? Tas ir vienkārša varbūtības noteikuma dēļ, kas notiek šādi. Pieņemsim, ka jums ir N dažādas notikuma iespējas, tad jums ir vajadzīga N nejauša vienuma kvadrātsakne, lai viņiem būtu 50% sadursmes iespēja.

Tātad, piemērojot šo teoriju dzimšanas dienām, jums ir 365 dažādas dzimšanas dienas iespējas, tāpēc jums vienkārši nepieciešams Sqrt (365), kas ir ~ 23 ~, nejauši izvēlēti cilvēki ar 50% iespēju, ka divi cilvēki dalās dzimšanas dienā.

Zcash vs Monero: Secinājums

zcashvsmonero

Zcash un Monero abi ir aizraujoši projekti privātuma telpā. Abi viņi savu mērķu sasniegšanai izmanto aizraujošu kriptogrāfiju. Lai pabeigtu šo salīdzinājumu, apskatīsim to atšķirības.

zcash vs monero

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me