Pēc mēnešiem ilgas pārbaudes un kavēšanās Ethereum Constantinople beidzot ir ceļā. Paredzams, ka tas tiks izpildīts līdz janvāra beigām, ilgi gaidītais Ethereum atjauninājums nes daudz pārmaiņu.

Konstantinopole ir Metropolis atjauninājuma 2. daļa. Mēs esam detalizēti aprakstījuši Metropolis pirms. Tātad šajā rokasgrāmatā ievietosim Konstantinopoli mikroskopā un redzēsim, kādas izmaiņas tas rada ekosistēmā.

Ethereum Konstantinopole

Ethereum Konstantinopole būs cieta dakša. Ar visu “ETH-ETC” un “Hash War” sāgu šis termins izdodas uzburt diezgan negatīvu priekšstatu. Tomēr tas ne vienmēr notiek vienmēr. Tātad, pirms mēs pat kaut ko iesākam, izglītosim jūs par dakšu izgatavošanu un to, kāpēc tie ir būtiski.

Kas ir dakša?

Dakša ir stāvoklis, kad blokķēdes stāvoklis sadalās ķēdēs, kur tīkla daļai ir atšķirīga perspektīva darījumu vēsturei nekā citai tīkla daļai. Citiem vārdiem sakot, tā ir atšķirība blokķēdes stāvokļa perspektīvā.

Kas ir mīksta dakša?

Ikreiz, kad ķēde ir jāatjaunina, to var izdarīt divējādi: mīksta dakša vai cieta dakša. Iedomājieties mīksto dakšiņu kā programmatūras atjauninājumu, kas ir savietojams ar atpakaļejošu datumu. Ko tas nozīmē? Pieņemsim, ka klēpjdatorā izmantojat MS Excel 2005 un vēlaties atvērt izklājlapu, kas iebūvēta programmā MS Excel 2015, joprojām varat to atvērt, jo MS Excel 2015 ir savietojama atpakaļ.

BET, sakot, ka ir atšķirība. Visi atjauninājumi, kurus varat izbaudīt jaunākajā versijā, jums nebūs redzami vecākajā versijā. Atkal atgriežoties pie mūsu MS Excel līdzības, pieņemsim, ka ir kāda funkcija, kas ļauj ievietot GIF izklājlapā 2015. gada versijā, jūs neredzēsiet šos GIF 2005. gada versijā. Tātad būtībā jūs redzēsiet visu tekstu, bet neredzēsiet GIF.

Kas ir cietā dakša?

Galvenā atšķirība starp mīkstu dakšiņu un cieto dakšiņu ir tā, ka tā nav savietojama atpakaļ. Kad tas ir izmantots, vairs nav nekādas atgriešanās. Ja nepievienojat modernizēto blokķēdes versiju, jūs nesaņemat piekļuvi nevienam no jaunajiem atjauninājumiem vai nekādā gadījumā nesadarbojaties ar jaunās sistēmas lietotājiem. Padomājiet par PlayStation 3 un PlayStation 4. Jūs nevarat spēlēt PS3 spēles ar PS4 un nevar spēlēt PS4 spēles ar PS3.

Ethereum Konstantinopole: Cietā dakša

Andreas Antonopoulos šādi raksturo atšķirību starp cieto un mīksto dakšiņu: ja veģetāriešu restorāns izvēlētos pievienot ēdienkartei cūkgaļu, to uzskatīs par cieto dakšiņu. ja viņi nolemtu pievienot vegāniskos ēdienus, visi, kas ir veģetārieši, joprojām varētu ēst vegānus, jums nav jābūt vegāniem, lai tur ēst, jūs joprojām varētu būt veģetārieši, lai tur ēst, un arī gaļas ēdāji varētu ēst tur, tāpēc tā ir mīksta dakša.

Tā ir dakša un cietā dakša.

Lieta ir tāda, ka šīs dakšas notiek visu laiku. Visas sistēmas ir jāatjaunina, kas būtībā ir dakša. Tikai tad, kad kopiena ir sašķelta par dakšiņu, kad rodas jautājumi. Par laimi, Ethereum kopiena nav pilnībā sašķelta par Konstantinopoles cieto dakšiņu. Protams, joprojām ir daži nelieli jautājumi, par kuriem mēs runāsim vēlāk (skatiet zemāk esošo EIP 1234 sadaļu).

Ethereum 4 posmi

Šī nav pirmā reize, kad Ethereum, protams, tiek jaunināts, un tā nebūs pēdējā reize.

Ethereum nebija paredzēts tikai kā valūtas veids. Tā tika veidota kā platforma decentralizētām lietojumprogrammām. Tomēr, pirms to var izdarīt, tai ir jāiziet dažādi izaugsmes posmi. Katrā posmā Ethereum “izlīdzinās”, iekļaujot arvien vairāk īpašību, padarot tās sistēmu izturīgāku un vienmērīgāku.

Ethereum pilnīgs palaišanas process tika sadalīts 4 posmos. Tas tika darīts, lai pārliecinātos, ka dažādiem posmiem ir savs attīstības laiks un ka katrs posms tiek izstrādāts pēc iespējas efektīvāk un optimālāk.

4 posmi ir šādi:

 • Robeža: Tas bija tas, ko visi ieguva, kad Ethereum pirmo reizi tika palaists.
 • lauku mājas ferma
 • Metropole: Pašreizējā fāze. Tā kā Metropolis ir tik daudz atjauninājumu, tas tika sadalīts Bizantijā un Konstantinopolē
 • Rāmums: Pēdējais posms.

Iepazīstinām ar Ethereum Constantinople

Paredzams, ka Konstantinopoles cietā dakša notiks aptuveni 7 080 000 bloka augstumā, kas sagaidāms kaut kad no 14. janvāra līdz 18. janvārim. Šis atjauninājums ekosistēmai ieviesīs piecus Ethereum uzlabošanas priekšlikumus vai EIP:

 • EIP 145: Izstrādājuši divi ethereum izstrādātāji – Alex Beregszaszi un Pawel Bylica, kas ievieš vietējo “bitu pārnesi”, kas var darboties baitkodā par cenu, kas ir līdzīga citām aritmētiskajām operācijām.
 • EIP 1052: Piedāvā optimizētu liela mēroga koda izpildi ethereum. Tas ļaus pārbaudīt tikai saspiesto kodu, kas satur būtiskus līguma datus, nevis visu kodu. To autori ir Niks Džonsons un Bilija.
 • EIP 1283: Šī EIP pamatā ir EIP 1087, kuru atkal uzrakstīja Niks Džonsons. Šis EIP palīdz samazināt gāzes izstrādātājiem jāmaksā par viedo līgumu izpildi un izpildi, pārtraucot pārmērīgu un nevajadzīgu gāzes izmantošanu.
 • EIP 1014: Šo EIP izveidoja pats Vitāliks Buterins. Tas būtībā palīdzēs Ethereum izmantot valsts kanālus, lai tie varētu sazināties ar ārpus ķēdes adresēm. Tas palīdzēs visas sistēmas mērogojamību.
 • EIP 1234: Viegli vispretrunīgākais atjauninājums, kuru ir atbalstījis Parity izlaišanas menedžeris Afri Schoedon. Tas pakāpeniski noņems grūtības bumbu no Ethereum sistēmas un samazinās atlīdzību no 3 ETH līdz 2 ETH uz 12 mēnešu periodu.

Tagad sīki izpētīsim visus šos EIP.

EIP 145 – pārvietošana pa bitiem

Bitu nobīde ir bitu kustības darbība, kas katru ciparu skaitļa binārā attēlojuma veidā pārvieto pa kreisi vai pa labi vajadzīgo reižu skaitu. “<<Ir loģisks kreisās maiņas operators, bet>>”Ir loģisks labās maiņas operators.

Lai saprastu, kā tas darbojas, ņemsim vērā piemēru.

3 var rakstīt binārā formātā, izmantojot 8 bitu apzīmējumu, piemēram: 00000011

Ja mēs vēlamies to mainīt pa labi par 1, tas izskatīsies šādi:

00000011 >> 1

Tas ciparus virzīs pa labi uz labo pusi. Pēdējais cipars, kas šajā gadījumā ir “1”, tiek pilnībā noņemts un pazaudēts. Turklāt sākumā vienmēr tiek pievienots “0”.

Tātad, 00000011 >> 1 kļūs par 00000001 vai 1.

Līdzīgi, ja mēs atstāsim 3. maiņu par 1, mēs iegūsim:

00000011 << 1

Šajā gadījumā cipari tiek pārvietoti uz kreiso pusi, un kreisais cipars, šajā gadījumā “0” tiek izstumts. Pēc tam beigās tiek pievienots “0”.

Tātad, 00000011 << 1 kļūst par 00000110 vai 6.

Tagad, ieskatoties nedaudz dziļāk, jūs novērosit kaut ko diezgan aizraujošu.

Ja kreisajā pusē nobīdījāt bināro skaitli N reizes, tad tas tiek reizināts, reizinot šo skaitli ar 2 ^ N reizes.

 0010 << 1 –>  0100

Tātad, 0010 ir 2 un kreisā nobīde, kas ar 1 dod mums 0100, kas ir 4 vai 2 * (2 ^ 1).

Divas kreisās maiņas dod mums 0010 << 2 -> 1000, kas ir 8 vai 2 * (2 ^ 2).

No otras puses, ja mēs pareizi pārvietojam skaitli N reizes, tad skaitli dalām ar 2 ^ N, un atbilde ir koeficients (atlikušo izmetat).

Tātad, pārejam pa labi 8 reizes 2 reizes. 1000 >> 2 mums dos 0010, kas ir 2 vai 8 / (2 ^ 2).

Labi, tāpēc jūs, iespējams, domājat, kāda jēga ir zināt visas šīs lietas un kā tas man palīdzēs Ethereum? Padomājiet par to darbību skaitu, kuras bitu kustība ietver:

 • Eksponenta darbība
 • Reizināšana vai dalīšana

Šīs darbības pēc kārtas var kļūt patiešām dārgas. Tomēr viena operācija, kas aptver abus, ir daudz lētāka. Tas palīdzēs Ethereum izstrādātājiem koda optimizācijā.

Tas nozīmē, ka tas palīdzēs decentralizētām lietojumprogrammām, piemēram, CryptoKitties, ātrāk apstrādāt ar Ethereum virtuālo mašīnu (EVM).

EIP 1052 – liela mēroga koda optimizēšana

Šis EIP palīdzēs norādīt jaunu opkodu EXTCODEHASH, kas atgriež līguma koda keccak256 hash. Domāšanas process ir ļaut pārbaudīt tikai būtiskos līguma koda datus, nevis pašu kodu kopumā.

Daudziem līgumiem ir jāpārbauda līguma baitkods, taču tiem nav obligāti nepieciešams pats. Piem. viedajam līgumam, iespējams, būs jāpārbauda cita līguma baitkods, ja tas pieder konkrētai grupai, vai arī tas var veikt noteiktas koda analīzes un iekļaut baltajā sarakstā jebkuru līgumu ar atbilstošu baitkodu, ja analīze nokārtojas.

Pašlaik līgumi to dara ārkārtīgi neefektīvi, izmantojot kodu EXTCODECOPY, taču lieliem līgumiem tas ir ārkārtīgi dārgs. Opcods EXTCODEHASH atgriezīs tikai līguma baitkoda jauktu keccak256 un palīdzēs izstrādātājam ietaupīt daudz naudas.

EIP 1283 – Neto gāzes uzskaite

Balstoties uz EIP 1087 un EIP 1153, EIP 1283 piedāvā jaunu metodi “gāzes uzskaitei” SSTORE opkodam, kas ļaus:

 • No lietotājiem tiek iekasēta maksa par tādu datu glabāšanu, kas pastāvīgi tiek glabāti blokķēdē
 • Samaziniet pārmērīgas gāzes izmaksas

Vienkārši sakot, tas samazina summu, kas izstrādātājiem jāmaksā, veidojot viedus līgumus. Tāpat kā mēs jau iepriekš minējām, gāzes izmaksas ir īsta problēma izstrādātājiem, jo ​​viedā līgumu mitināšana prasa daudz naudas. Kā saka sākotnējā priekšlikuma autors Niks Džonsons,

“Dažos gadījumos agrāk mēs iekasējām gāzi par lietām, kas faktiski nenotika vai faktiski nemaksāja nekādus reālus resursus, un tagad mēs cenšamies pielāgot lietas, lai mēs uzlādētu tikai tādu gāzi, kas ir saskaņota ar faktiski paveikto jādara.”

Uzliekot lietotājiem maksu par tādu datu glabāšanu, kas pastāvīgi tiek glabāti blokķēdē, tas viņus atturēs no turpmākas darbības un “krātuves izmantošanas lietām, kurām jums tās nav vajadzīgas”.

EIP 1014 – valsts kanāli

Tātad, kādi ir valsts kanāli?

Valsts kanāls ir divvirzienu komunikācijas kanāls starp dalībniekiem, kas ļauj viņiem veikt mijiedarbību, kas parasti notiek blokķēdē, ārpus blokķēdes. Tas darīs to, ka tas samazinās darījuma laiku eksponenciāli, jo jūs vairs neesat atkarīgs no trešās puses, piemēram, kalnrača, lai apstiprinātu jūsu darījumu.

Apskatīsim prasības veikt ārpusķēdes stāvokļa kanālu?

 • Blokķēdes stāvokļa segments tiek bloķēts ar vairāku parakstu vai sava veida viedo līgumu, par kuru vienojas dalībnieku kopa.
 • Dalībnieki savstarpēji mijiedarbojas, savstarpēji parakstot darījumus, neko neiesniedzot kalnračiem.
 • Pēc tam visa darījumu kopa tiek pievienota blokķēdei.

Valsts kanālus var slēgt punktā, kuru dalībnieki iepriekš noteikuši saskaņā ar Slock.it dibinātāju Stephan Thual. Tas varētu būt vai nu:

 • Pagāja laiks, piem. dalībnieki var vienoties par valsts kanāla atvēršanu un aizvēršanu pēc 2 stundām.
 • To varētu balstīt uz kopējo veikto darījumu summu, piem. aizver ķēdi pēc tam, kad ir notikuši darījumi 100 USD vērtībā.

Ethereum Konstantinopole: cietā dakša

Attēla pieklājība: Stephan Tual Medium Article

Tātad, attēlā iepriekš. Mums ir automašīna, kas tieši mijiedarbojas ar lādētāju un kopā veic darījumus 39,19 USD vērtībā. Visbeidzot, pēc mijiedarbības virknes, visa darījuma daļa tiek pievienota blokķēdei. Iedomājieties, cik daudz laika būtu bijis nepieciešams, ja viņiem būtu jāveic katrs darījums, izmantojot blokķēdi!

Tas ir galvenais valsts kanāla izmantošanas gadījums, tas ārkārtīgi palīdzēs blokķēdes mērogojamībā. Faktiski Bitcoin zibens tīkls būtībā ir iedomāts valsts kanāls, kas nodarbojas tikai ar maksājumiem.

EIP 1014, ar kuru personīgi strādā Vitāliks Buterins, ļaus veikt mijiedarbību ar adresēm, kuru blokķēdē patiesībā nav, tomēr uz tām var paļauties

“Tikai iespējams, galu galā satur kodu, kuru ir izveidojis konkrēts init koda gabals.”

Valsts kanālu izstrādātājs Liams Horne raksturoja EIP 1014 kā “ievērojamu valsts kanālu veiktspējas pieaugumu”.

EIP 1234 – POS pāreja

Labi, tāpēc, pirms mēs saprotam šī EIP nozīmi, sapratīsim dažas lietas, galvenokārt:

 • Darba pierādījums
 • Grūtības
 • Likmes pierādījums

Tagad to visu esam apskatījuši savā rakstā par Kaspera protokolu, kuru varat izlasīt tieši šeit.

Kas ir darba pierādījums?

Lielākā daļa kriptovalūtu, ieskaitot Bitcoin, darbojas ar “darba pierādījumu”. Darba pierādīšanai kā procesam ir jāveic šādas darbības:

 • Kalnrači risina kriptogrāfijas mīklas, lai “izraktu” bloku, ko pievienot blokķēdei.
 • Šim procesam nepieciešams milzīgs enerģijas daudzums un skaitļošanas izmantošana. Mīklas ir veidotas tā, lai to apgrūtinātu un uzliktu nodokļus sistēmai.
 • Kad mīnētājs atrisina mīklu, viņi savu bloku uzrāda tīklam pārbaudei.
 • Pārbaudīt, vai bloks pieder ķēdei vai ne, ir ārkārtīgi vienkāršs process.

Pašlaik Ethereum izmanto darba pierādīšanas (POW) vienprātības mehānismu. Tagad, kad jūs zināt, kas ir karagūstekņi un lomu, ko spēlē kalnrači, ir pienācis laiks saprast, ko nozīmē “grūtības”.

Kas ir grūtības?

Labi, tāpēc, pirms saprotam šo terminu, veiksim domu eksperimentu.

Ieguves ideja ir kalnračiem izmantot savu ieguves spēku, lai atrisinātu šīs kriptogrāfiski smagās mīklas un saņemtu Ethereum pretī kā atlīdzību. Atšķirībā no Bitcoin, Ethereum kopējam krājumam nav stingra vāciņa. Bet jums joprojām ir jāregulē sistēmā peldošā ētera daudzums, lai pārliecinātos, ka piedāvājuma un pieprasījuma vienādojums neiziet no līdzsvara.

Tāpēc gan Bitcoin, gan Ethereum sistēmā ir grūti kodēts parametrs “grūtības”. Grūtības nodrošina, ka laiks, kas nepieciešams starp bloku izveidošanu, paliek nemainīgs. Tātad, ja bloka izveides laiks ir pārāk mazs, tad grūtības iet uz augšu un, ja tas ir pārāk augsts, tad tas samazināsies.

Šī diagramma parāda Ethereum tīkla grūtības no 2018. gada 11. decembra līdz 2019. gada 11. janvārim.

Ethereum Konstantinopole: Cietā dakša

Pašreizējais Ethereum grūtības stāv pie 2 691 878 354 888 980,00000000

Labi, tāpēc tagad uz likmes pierādījumu (PoS).

Kas ir pierādījums par likmēm?

Pierādījums par likmēm padarīs visu kalnrūpniecības procesu virtuālu un kalnračus aizstās ar validatoriem. Šis process darbosies šādi:

 • Validatoriem būs jāslēdz dažas monētas.
 • Pēc tam viņi sāks apstiprināt blokus. Nozīme: kad viņi atklāj bloku, kuru, viņuprāt, var pievienot ķēdei, viņi to apstiprinās, izdarot likmi uz to.
 • Ja bloks tiks pievienots, tad validētāji saņems atlīdzību, kas proporcionāla viņu likmēm.

Labi, tāpēc tagad jūs zināt detaļas. Jūs zināt PoW, PoS un grūtību pamatus, tagad pievērsīsimies EIP 1234 pilnīgajām detaļām.

Ethereum PoS ieviešanas metodi sauc par Kaspera protokolu. Acīmredzot pēkšņa pāreja no PoW uz PoS būs ārkārtīgi ieteicama. Lai izlīdzinātu pāreju, Ethereum vispirms ieviesīs hibrīdu PoW-PoS vienprātības mehānismu ar nosaukumu “Casper FFG”.

Kā daļu no šīs pārejas viņi ir nolēmuši ieviest arī “grūtības bumbu”, kas ieguves ieguvi Ethereum blokķēdē padarīs tik smagu, ka kalnračiem nebūs stimula to darīt, un visi galu galā pāriet uz PoS. Vietu, kur ieguve kļūst tik sarežģīta, ka tā ir gandrīz nepraktiska, sauc par “ledus laikmetu”. Grūtības bumba tika ieviesta 2015. gada 7. septembrī, un tā ir ieprogrammēta, lai grūtības radītu eksponenciāli.

Tagad tas viss ir labi, tomēr Kaspera protokols vēl nav gatavs pilnīgai ieviešanai, un vēl ir paveikts. Tāpēc viņi nevis tikai aizkavē Konstantinopoli kopumā, bet gan grūtības bumbu ir aizkavējuši par 29 miljoniem sekundes jeb aptuveni 12 mēnešus.

Tas mūs noved pie nākamās problēmas.

Tā kā grūtības ir aizkavējušās, kalnračiem kļūs daudz vienkāršāk raktuves, un viņi varēs to izdarīt ar daudz lielāku regularitāti. Tātad, lai to līdzsvarotu, kopējā atlīdzība samazināsies no 3 ETH līdz 2 ETH. Šo samazinājumu var uzskatīt par “pieturas punktu” “piegādes asiņošanai”.

Šis EIP ir izraisījis milzīgas diskusijas sabiedrībā. EIP autors. Afri Schoeden to ir nosaucis par “labāko priekšlikumu stabilizēt emisiju, vienlaikus aizkavējot bumbu”.

Tomēr Ethereum kopienā ir arī citi locekļi, kuri ir iebilduši pret šo EIP, apgalvojot, ka grūtību samazināšanās novedīs pie lielākas centralizācijas.

Secinājums

Visa kriptogrāfijas kopiena ar nepacietību gaida Konstantinopoles cieto dakšiņu. To darot, Ethereum spers vēl vienu nozīmīgu soli uz mierīgumu un pilnīgu ieviešanu. Kā jūs varat iedomāties, notiek dažas patiesi radikālas izmaiņas, kas ne tikai dos lielu labumu izstrādātājiem, bet arī palīdzēs viņiem gūt impulsu arī pilnīgai PoS ieviešanai. Mums tikai jāgaida un jāskatās, lai redzētu, kā tas viss izdodas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me