Atruna: Šajā rakstā izteiktie viedokļi un viedokļi ir autoru viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Blockgeeks oficiālo politiku vai nostāju

Neskaitāmās sarunās ar radītājiem, māksliniekiem un mediju vadītājiem visā fotogrāfijā, mūzikā, izdevniecībā, TV un filmās ir skaidrs, ka mediju nozarei ir lemts izdarīt to pašu kļūdu, nenovērtējot blokķēdes tehnoloģiju graujošo spēku viņu biznesā, kā viņi izmantojot internetu.

Tikai nedaudziem ir pat neliela interese uzzināt par blokķēdes tehnoloģijām, un līdz ar to, šķiet, ir lemts atkārtot savas kļūdas pirms 20 gadiem.

Bet plašsaziņas līdzekļu nozarēm, manuprāt, ir visvairāk jāiegūst, pieņemot blokķēdes tehnoloģijas. Lūk, kāpēc: autortiesību pārvaldība un aizsardzība visā pasaulē ir nebeidzama cīņa visiem satura veidotājiem un īpašniekiem, un blokķēdes tehnoloģijas var palīdzēt atšķetināt tiesību piešķiršanas, lietošanas izsekošanas un licenču un autoratlīdzību iekasēšanas jucekli..

Ja plašsaziņas līdzekļu nozares izmantotu blokķēdes tehnoloģijas, tās varētu samazināt izplatīšanas, autoratlīdzības un licenču iekasēšanas izmaksas un ļaut patērētājiem iegūt saturu, kuru viņi vēlas un ir gatavi maksāt.

Internets bija tikai sākums

Plašsaziņas līdzekļu nozari ir pārņēmuši viļņi pēc datora sasniegumiem, kā aprakstīts Otrais mašīnu laikmets. Viņi ir pātagu zēns priekšējās līnijās daudziem spēkiem, kurus viņi nevar kontrolēt.

Šie spēki ir:

1) visa satura digitalizācija, kas atvieglo jebkura darba reproducēšanu,

2) nepārtraukti progresējošais progress Mūra likuma uzturēšanā, kas vada arvien jaudīgākus datorus, un datoru sastāvdaļu miniaturizācija,

3) pieaugošā cilvēces savstarpējā saistība ar interneta starpniecību.

Digitalizācija padara saturu pieejamu

Agrāk vajadzēja darbietilpīgi fotokopēt grāmatu, kā to darīja Daniels Ellsbergs Pentagona dokumenti un pēc tam piegādājiet ar rokām vai transportējamo materiālu caur lielām kasetēm. Mūsdienās bitus un baitus tagad var nemanāmi pārraidīt acumirklī visā pasaulē un pāri robežām. Visa satura digitalizācija padara to tādu, lai informācija vienmēr varētu izplūst un izplatīties.

Satura īpašniekiem nevar būt reālas cerības pārdot savu digitālo saturu, ja tas netiks nopludināts torrentu vietnēs un netiks izmantots visos ģeogrāfiskajos apgabalos, izņemot autoratlīdzības un licencēšanas shēmas..

Mūra likums padara informāciju bezmaksas

Tikmēr dēļ Mūra likums, apstrādes un uzglabāšanas izmaksas turpina samazināties uz pusi ik ​​pēc 18 mēnešiem, kas noved pie elektronisko komponentu miniaturizācijas un Kambrijas datorizācijas eksplozijas visos mūsu dzīves aspektos.

Mūsdienās cietajā diskā, kas ir iPhone6 ​​izmēra, var saglabāt vairāk zināšanu un datu nesēju, nekā to varēja glabāt 20 000 Compaq Deskpros kopš 1996. gada – tas aizņem pietiekami daudz vietas, lai aizpildītu 3000 kv pēdas mājas. Zināšanas var kopēt un uzglabāt simtdaļu daļās, ļaujot katram zemes iedzīvotājam iegūt visu savu iecienītāko filmu, grāmatu un dziesmu kopijas.

Mobilie tālruņi padara informāciju pieejamu visā pasaulē

Mobilie tālruņi ir lielisks ekvalaizers. Autors 2020. gads, septiņiem miljardiem cilvēku piederēs viens, un tā laikā savienos pasauli ar globālu internetu. Pateicoties Mūra likumam, tas ir vienreizējs notikums pasaules vēsturē. Procesoru un atmiņas samazināšanās ļauj miniaturizēt komponentus un samazināt izmaksas, kas padara šo brīnumu iespējamu.

Cilvēkiem, kas atrodas tālākajos pasaules nostūros, līdz šim neskarti ceļi, tīrs ūdens un piekļuve izglītībai, būs pieejamas pasaules zināšanas, izmantojot mobilos tālruņus. Tas nozīmē, ka saturu var izveidot un izplatīt ikviens, kam ir dators un savienojums ar internetu. Talants ir vienmērīgi sadalīts visā pasaulē, bet piekļuve kapitālam un tirgiem nav. Internets mobilo tālruņu veidā ir lielisks ekvalaizers.

Informācija ir globāla un nezina robežas

Tas nozīmē arī to, ka mūsu nacionālajām un ģeogrāfiskajām robežām arvien mazāk ir nozīme mūsu attiecībās ar saturu. Var lēkt no Sanfrancisko, uz Londonu un pēc tam uz Šanhaju – līdzi ņemot visu vēlamo saturu. Arvien biežāk pasaules pilsoņi sagaida iespēju patērēt saturu visur, kur vien un kā vien vēlas, kā Kevins Speisijs 2013. gadā stingri apgalvoja MacTaggerta runa. Radītāji, kas patērētājiem var piedāvāt vēlamos plašsaziņas līdzekļus tādā formā, kādā viņi vēlas, kalpo par labu.

Informācijas bloķēšana samazinās

Plašsaziņas līdzekļu nozare ir iestrēgusi licencēšanas, izplatīšanas un vākšanas struktūrās, kas ir pirms interneta. Mēs dzīvojam globālā pasaulē, taču mūsu autortiesības ir neapmierinoši vietējas. Vecās struktūras kalpo mērķim, ļaujot plašsaziņas līdzekļu uzņēmumiem sadalīt un sadalīt licencēšanas kārtību izplatīšanas kanālos un valstīs izmantot pārredzamību, lai palielinātu ieņēmumus, vienlaikus saglabājot vietējās autortiesību aģentūras. Tas ir iespējams, jo mūzikas, izdevniecības un plašsaziņas līdzekļos ir nedaudz pasaules mēroga spēlētāju, kuri izmanto savu aizliegto vienošanos, lai iegūtu savu izcilību.

Šie globālie vārtsargi cīnās cīņā, kas ir pretrunā ar to, kā cilvēki tagad lieto plašsaziņas līdzekļus. Viņus izaicina atvērtās straumēšanas un koplietošanas vietnes, piemēram, Spotify, Soundcloud un YouTube – kur cilvēki gandrīz neskatoties uz licencēšanu patērē saturu neatkarīgi no ģeogrāfiskās atrašanās vietas un jebkurā mobilajā ierīcē, neatkarīgi no tā, vai tas ir tālrunis, dators vai televizors..

Tātad, kā blokķēde ietekmēs mediju nozari?

Es uzskatu, ka blokķēde samazinās izplatīšanas kanālu nozīmi un mazinās viņu iespējas iekasēt autoratlīdzību un licencēšanu.

Ne tikai piekļuve saturam padarīja satura industriju jaudīgu pagātnē, bet arī tiem bija visspēcīgākie izplatīšanas kanāli, tostarp juridiskās komandas, lai noslēgtu un izpildītu licencēšanas darījumus, un trešo personu maksājumu kanāli, lai vāktu.

Ja vēlaties sasniegt visplašāko auditoriju, atrodiet savas grāmatas katrā lidostas stendā un visos plašsaziņas līdzekļos, jums bija jāslēdz ar tām darījumi.

Līdz šim neatkarīgiem satura īpašniekiem, kuri nevēlējās slēgt šos darījumus, bija jārisina daudzi jautājumi – kvalitatīva satura radīšana, mērķauditorijas informētība, izplatīšanas kanālu veidošana, lai apmierinātu pieprasījumu, un iekasēšana no maksājumiem.

Veiksmīgākajiem neatkarīgajiem bija nepieciešams apgūt dažādas radošās un biznesa iemaņas – kas, kaut arī nav neiespējami, notiek reti.

Sākoties Blockchain, pēdējo mīklu – izplatīšanu un apmaksu – var atņemt centralizētiem starpniekiem..

Radošo personu datoros ir ražošanas rīki. Ar sociālo mediju palīdzību viņi var piesaistīt sekotājus. Izmantojot blokķēdi, viņi satura iegūšanas un apmaksāšanas procesu var padarīt vienmērīgu. Agrīnās lietojumprogrammas, kas izmanto blokķēdes tehnoloģijas, lai to atvieglotu, ietver Ujo mūzika, Monegrāfs un mūsu pašu piedēvēt.

Autentiskuma sertifikāts (piešķirt)

Bloķēšanas ķēde atvieglos pakalpojumu radīšanu, kas kalpo reklāmdevējiem, lai samazinātu izplatīšanas un maksājumu bloķēšanu, kas mediju uzņēmumiem ir par saturu, un šajā procesā pilnvarotu atsevišķus radītājus un kolektīvus izgriezt starpniekus..

Iedomājieties nākotni, kurā satura veidotāji augšupielādē savu saturu Facebook. Apakšējā labajā stūrī ir poga Pirkt. Patērētājs to noklikšķina, un sekundes laikā saturs tiek licencēts, maksājums plūst radītājam pretējā virzienā un darījums tiek ierakstīts blokķēdē.

Ar ko tas atšķiras no digitālo preču pirkšanas šodien?

Pirmkārt, Facebook platforma nekontrolē preču vai maksājumu plūsmu, jo tas viss ir decentralizēts.

Faili tiek glabāti decentralizētā failu serverī, kuru neviens nekontrolē, bet ikviens var ievietot savu saturu.

Maksājums notiek, izmantojot Bitcoin vai citu kriptovalūtu tieši starp radītāju un pircēju, tāpēc neviens nevar aizlūgt vai veikt samazinājumu.

Pārdošana tiek ierakstīta blokķēdē, kuru darbina viedo līgumu un decentralizētas datu bāzes kombinācija, lai nodrošinātu, ka visas piegādes, apmaksas un reģistrācijas darbības tiek veiktas pareizi, lai viss process notiktu tikai starp radītāju un pircēju..

Nav starpnieku. Nav mediju uzņēmumu, kas kontrolētu izplatīšanu. Licencēšanai nav ģeogrāfisku robežu. Laimīgāki klienti. Labāk kompensēti radītāji.

Facebook nopelnītu naudu, piedāvājot radītājiem platformu un iekasējot ikmēneša piekļuves maksu vai pārdošanas komisiju, taču viņiem nebūtu iespējas bloķēt saturu vai izplatīšanas kanālus, kā tas ir iespējams šodien.

Veidotāji varētu brīvi ņemt un ievietot savu darbu daudzās sociālajās un koplietošanas vietnēs – katrai vietnei ir jākonkurē, lai piesaistītu labākos radītājus un saturu, savukārt izplatīšanas, apmaksas un pārdošanas darījuma reģistrēšanas sliedes notiek par blokķēdēm.

Ja Facebook kļūst alkatīgs un prasa par daudz, veidotāji var izmēģināt citas platformas, acumirklī paņemot līdzi to saturu – tikpat viegli, kā pārslēgties uz jaunu mobilo sakaru operatoru vai utilītu.

Faktiski grupa līdzīgi domājošu radītāju un kolektīvu varētu izveidot savu blokķēdes infrastruktūru, lai pārvaldītu visu šo procesu, izmantojot Facebook tikai kā vienu no daudzajām izplatīšanas platformām.

Tādā veidā pamazām un pēc tam arvien ātrāk pazūd atlikušais slēdziens, kas mediju uzņēmumiem ir attiecībā uz veidotājiem un saturu. Nākotnē reklāmas materiāli izmantos decentralizētas platformas licencēšanas glabāšanai, piegādei un vākšanai.

Kā mediju uzņēmumi varētu izmantot blokķēdi?

Plašsaziņas līdzekļu uzņēmumi arī rada un kontrolē lielu daļu patērētājiem vēlamā satura. Izmantojot iepriekš izklāstīto recepti, viņi var arī sākt radīt jaunas ieņēmumu plūsmas, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju, lai pārdotu tieši patērētājiem.

Patiesībā, ja plašsaziņas līdzekļu uzņēmumi pārņem tiesību pārvaldības, maksājumu iekasēšanas un papildu izplatīšanas kanālu efektivitāti, ko nodrošina blokķēde, viņi var pavadīt vairāk laika, koncentrējoties uz to, kas viņiem ir salīdzinoši labs: satura veidošanā un mārketingā. Mediju uzņēmumiem vajadzētu būt satraukti, ka Facebook un Snapchat būs jauni, ar peļņu nopērkami izplatīšanas kanāli, kas atrodas tieši blakus Walmart, iTunes un HBOgo. Viņiem tā ir aizraujoša, drosmīga jaunā pasaule.

Tāpat kā indie grupa varētu sākt izmantot Facebook, lai pārdotu tieši faniem, arī lielas mediju kompānijas varētu būt veiklas un tuvināties arī saviem faniem. Tas nozīmē, ka viņiem būtu jāapšauba esošie izplatīšanas modeļi, cenas un tiesību sadalījums pēc ģeogrāfiskās atrašanās vietas, lai ikviens varētu to saturu patērēt visā pasaulē..

Blokķēde nāk – BigchainDB ir šeit

Blokķēde dod jaunus veidus, kā domāt par vērtību apmaiņu starp radītājiem, starpniekiem un patērētājiem. Šķiet, ka plašsaziņas līdzekļu uzņēmumi staigā pa šo nākamo tehnoloģiju virpuļu ceļu, nezinot, kas viņus skars. Tāpat kā ar internetu.

Paldies Carly Sheridan, Peter Harris un Vinay Singh par šī amata projektu pārskatīšanu.

Sākotnēji publicēts Vidējs 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me