Ethereum vs Ethereum Classic

Vai zināt, kāda ir visdinamiskākā telpa mūsdienu dienā un vecumā? Veikt mežonīgu minējumu. Jā, jums ir taisnība – kriptogrāfiskā telpa. Milzīgi aplausi visiem tiem, kas to uzminēja pareizi.

Daži no jums, īpaši tie, kas pirmo reizi lasa manu rakstu, var domāt, ka esmu traks. Ticiet man, kriptogrāfija ir trakāka.

Šeit vienas nedēļas ilgu prombūtni var uzskatīt par viena mēneša prombūtni. Viena mēneša prombūtni var uzskatīt par vesela gada prombūtni! Lai saprastu, ko var nozīmēt ilgāka prombūtne, pārbaudiet šo tvītu:

4 gadi? tas ir kā ledus laikmets kriptogrāfijā

– CrypticalMass (@CrypticalMass) 2017. gada 20. oktobris

Ļoti silta uzņemšana visiem, kas apmeklē pirmo reizi. Tiem, kas apmeklē pēc pārtraukuma, jums ir daudz ko panākt.

Panāciet, jo pēdējos pāris gados kriptolandā ir notikuši daudz jauninājumu, dakšas un strīdi, kas var būt milzīgi un izraisīt cilvēku līdzsvara trūkumu, it īpaši, ja jūs uzduraties neprecīzai nepareizai informācijai tīmeklī.

Viens šāds notikums notika 2016. gada maijs kad Ethereum (aka ETH) izveidojās Ethereum classic (aka ETC). Kopš FUD daudzus iesācējus ir nogādājusi neprecīza informācija kriptolendijā ap šiem diviem projektiem.

Tādējādi, lai izplatītu izpratni, mēs nolēmām nedaudz apgaismot šos divus projektus, lai palīdzētu visiem CoinSutra lasītājiem to pareizi saprast un pieņemt gudru lēmumu.

Lai saprastu atšķirību starp Ethereum un Ethereum Classic, mums ir jāsaprot virkne notikumu:

  • Ethereum dzimšana
  • DAO veidojums & DAO uzbrukums
  • DAO cietā dakša
  • Ethereum Classic dzimšana

Ethereum dzimšana

Ethereum ir ideja Vitāliks Buterins, krievu programmētājs. Bitcoin Magazine dibinātājs Vitaliks bija agrīns Bitcoin / blockchain tehnoloģijas lietotājs.

Viņš 2013. gada beigās izveidoja Ethereum, lai darītu lietas, ko Bitcoin nevarēja, un oficiāli par to paziņoja Ziemeļamerikas Bitcoin konferencē Maiami, ASV, 2014. gada janvārī..

Ethereum ir decentralizēta viedo līgumu platforma, kas vēlas kļūt par vienīgo superdatoru pasaulē. To darbina vietējā kriptovalūtas ēteris (ETH), un to izmanto, lai izveidotu un izpildītu viedie līgumi un Izplatītās autonomās lietojumprogrammas (DApps) bez cenzūras, dīkstāves vai jebkuras trešās puses prasības.

  • Lai iegūtu sīkāku informāciju, izlasiet mūsu ekskluzīvo Ethereum iesācēju ceļvedi.

DAO veidojums & DAO uzbrukums

DAO un DAO uzbrukums

Divus gadus pēc Ethereum projekta uzsākšanas Ethereum kopiena domāja par darbības uzsākšanu DAO.

Decentralizētā autonomā organizācija (aka DAO) tika uzbūvēta, lai darbotos kā decentralizēts riska kapitāla fonds decentralizētiem kriptogrāfijas projektiem. Ideja bija izveidot decentralizētu bezvalstnieku organizāciju bez valdes vai darbiniekiem, bet kā galvenos dalībniekus tā vietā izmantotu neatkarīgus investorus..

2016. gada maijā DAO devās uz pūļa žetonu pārdošanu, lai finansētu tā attīstību. Ar 150 USDmiljons kabatā tas izrādījās otrais lielākais pūļa izpārdošana, kāda jebkad bijusi vēsturē, tajā brīdī.

Neilgi pēc tam uzbrucēji izmantoja DAO koda kļūdu, un no DAO līdzekļiem tika iztukšoti vairāk nekā 50 miljoni ASV dolāru.

Tas noveda pie satricinājuma kriptogrāfijas telpā DAO investoru un it īpaši Ethereum kopienas dalībnieku vidū. Šis satricinājums galvenokārt bija tāpēc, ka tika iztukšota daudz investoru naudas, kas atstāja dažus pieņēmumus, ka pati Ethereum blokķēde tika uzlauzta un projekts neizdevās.

DAO cietā dakša

Šis neveiksmīgais notikums izraisīja milzīgus zaudējumus DAO investoriem un Ethereum kopienai. DAO bija viena no agrākajām un lielākajām lietojumprogrammām, kas tika veidota uz Ethereum platformas, un tas izraisīja jucekli. 50 miljoni dolāru nebūt nav maza summa.

Kad notika šis incidents, Ethereum atradās topošajā stadijā. Ethereum cenas samazinājās, tiklīdz bija ziņas.

Lai arī uzbrucēji izmantoja DAO kodu, nevis Ethereum kodu, pēdējais uztvēra savu reputāciju un tirgus ierobežojumus, pateicoties attiecībām ar DAO.

Tikai, lai precizētu, izmantojot piemēru: Apsveriet Ethereum platformu kā internetu un DAO kā savu vietni. Ja jūsu vietne tiek uzlauzta, tas nenozīmē, ka internets ir kļūdains. Drīzāk tas nozīmē, ka jūsu resursdatorā vai vietnes kodā ir kļūda. Bet, ja jūsu vietne bija viena no pirmajām, kas jebkad tika izveidota internetā, tas varētu likt internetam izskatīties kā nedrošai vietai.

Tas sagrauj cilvēku uzticību kriptovalūtām kopumā.

Izkliedējot haosu, Ethereum kopienas vairākums nolēma atbalstīt “cieta dakša”, Lai atjaunotu ieguldītāja finansiālos zaudējumus un sabojāto reputāciju.

cieta dakša ir sava veida šķelšanās vai atšķirība, kad kopiena nolemj, ka viņi vairs neievēros tos pašus protokolus vienā blokķēdē. Būtībā no šīs vietas attīstās jauna sākotnējā blokķēdes versija.

Tātad a cieta dakša tika ieviesta Ethereum blokķēdē 192000 blokā, lai kompensētu zaudējumus DAO investoriem. Cietā dakša padarīja uzlauzto darījumu nederīgu, un tika izveidota jauna blokķēdes versija.

Šīs cietās dakšas rezultātā, ETC (Ethereum Classic) piedzima.

Ethereum Classic dzimšana

Lai gan lielākā daļa Ethereum kopienas piekrita dakšai, neliela grupa nebija tāda, kas turējās pie jēdziena “Kodekss ir likums‘Un turpināja veco blokķēdi un nosauca to par« Ethereum Classic ».

Ethereum Classic (ETC) ir arī decentralizēta programmējama blokķēde, piemēram, Ethereum. Tāpat kā ETH, arī ETC tiek tirgots biržās un piedāvā tādu pašu decentralizētu lietotņu un viedo līgumu funkcionalitāti kā Ethereum (ETH). Tam ir arī tā pati viedo līgumu valoda, ko sauc Cietība.

ETC būtībā ir tāds pats kā ETH, bet vecajā blokķēdē.

Pēc DAO uzbrukuma sākotnējā Ethereum kopiena tika sadalīta divās vienībās:

  • I karaspēks – Tie, kas vēlējās novērst DAO uzbrukumu un atmaksāt ieguldītājiem.
  • II karaspēks – Tie, kas vēlējās palikt pie jēdziena “Kodekss ir likums”.

Kopienas locekļi, kuri neatbalstīja cietā dakša ideju, turpināja rakt veco blokķēdes versiju, nepārveidojot versiju.

Kopš tā laika abas kopienas ir atdalījušās, pamatojoties tikai uz blokķēdes versijām. Tomēr laika gaitā radās vēl dažas atšķirības starp abiem projektiem, kurus mēs apspriedīsim nākamajā sadaļā.

Secinājums: Ethereum vs Ethereum Classic

Kad ir pagājis ievērojams laiks, abi projekti turpina virzīties uz priekšu ar atšķirīgu ekonomikas politiku.

Ethereum joprojām ir neierobežots kopējais piedāvājums ar fiksētu gada piegādi, kaut ko Ethereum Classic ir mainījis.

Jaunā monetārā politika nosaka kopējo ETC emisijas limitu. Bloka atlīdzība tiks samazināta par 20% pie bloka numura 5 000 000 un pēc tam vēl par 20% uz katriem 5 000 000 blokiem. Paredzams, ka kopējais piedāvājums būs aptuveni 210 miljoni ETC, bet nepārsniegs 230 miljonus ETC.

Un tā jau pati par sevi ir milzīga atšķirība starp abiem projektiem, kas ilgtermiņā var ietekmēt viņu nākotni.

Tāpat ETH plāno pāriet uz pierādījumu par akcijām, kuras ETC nevēlas veikt.

Visbeidzot, runājot par ICO palaišanu un DApp veidošanu, šķiet, ka ETH ir daudz priekšā ETC un bauda daudz lielāku investoru uzticību.

Tas viss ir no manas puses Ethereum vs Ethereum klasiskajās debatēs. Es ceru, ka šis raksts palīdzēs jums pieņemt gudrākus un informētākus lēmumus.

Kopīgojiet šo lēmumu ar mums zemāk komentāru sadaļā!

Turpmākai lasīšanai:

  • Kā nopirkt Ethereum (ETH)
  • Kā uzreiz nopirkt Ethereum ar kredītkarti / debetkarti
  • Kas ir viedie līgumi saistībā ar Ethereum?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me