Nyní všichni víme, že obchodování s kryptoměnami je riskantní i obohacující. Než na to dáte značné množství peněz, musíte být chytří a naučit se základy.

Představ si toto:

Vložíte 10 000 $ do kryptoměny a o pár dní později se to ohodnocuje na 20 000 $! Páni!

Musíte však pochopit, že existuje stejné riziko, že se vaše počáteční investice sníží na 100 $ za den nebo dva. Ano to je správně.

Stává se tedy pro nás důležité diskutovat o důležitém konceptu obchodování, který může být obohacující, ale také riskantní – Margin Trading.

Ale není to všechno špatné, pokud jej používáte správně k dosažení svých investičních cílů.

Co je to Margin Trading?

Co je to Margin Trading

Margin Trading je akt půjčování dalších peněz nebo kryptoměny využitím počtu kryptoměn, které již vlastníte, k nákupu dalších kryptoměn.

Margin Trading se také označuje jako obchodování s maržemi nebo pákovým efektem a myšlenkou je metoda stáří používaná na tradičních trzích.

Koncept se zrodil v USA a nyní se praktikuje na mnoha burzách po celém světě a byl také začleněn do světa kryptoměn..

Na tradičních trzích však existuje mnoho pravidel a předpisů pro obchodování s maržemi, zatímco pravidla pro marže kryptoměny jsou poměrně jednoduchá a ne tak komplikovaná. Základní princip fungování však zůstává stejný.

Uvedu příklad:

Předpokládejme, že chcete investovat 2 000 $ v BTC, ale máte pouze 1 000 $. Takže teď, abyste si přivezli dalších 1000 $, půjčíte si to s marží 2: 1 (2x, to znamená za každý dolar, který máte, dostanete navíc jeden dolar na investování).

Nyní si představte, že se cena BTC zvýší o 50%, stejně jako vaše investice. Takže 2 000 $, které jste investovali, má nyní 3 000 $. Můžete zlikvidovat a splatit věřiteli 1 000 $ a užít si své zisky 1 000 $. (Za předpokladu, že 1 BTC stojí $ 2 000)

Na druhou stranu, pokud cena BTC poklesne o 50%, vaše investice ve výši 2 000 USD se také snížila na 1 000 USD. V takovém případě musí být věřitel chráněn a on / ona má první právo požadovat zbývajících 1 000 $, takže to jde věřiteli. Nyní je také ztracena vaše počáteční investice ve výši 1 000 $ a nyní vám nic nezbývá.

Takže vidíte, tímto způsobem může být marže velmi obohacující i vysoce riskantní, a proto se nedoporučuje obchodovat s marží, dokud nepochopíte, jaká jsou rizika.

V tomto krátkém videu získáte další informace o obchodování s maržemi:

Kdo dává tyto peníze navíc nebo investuje do kryptoměny & Proč?

Vím, na co myslíš. Přemýšlíte, kdo poskytuje tyto peníze navíc nebo BTC obchodníkovi na maržový obchod a proč.

Makléři nebo jednotlivci zde jednají jako věřitelé a poskytují své peníze nebo BTC obchodníkům s maržemi za poplatek nebo úrokovou sazbu.

A kdykoli si portfolio obchodníka s maržemi vede špatně podle dohodnutých podmínek, makléř automaticky uzavře jeho pozici, aby vrátil a zachránil věřitele, aby nejprve získali jejich zájmy a jistinu.

Na druhou stranu, pokud portfolio obchodníka s maržemi funguje dobře, věřitelům jsou pravidelně vypláceny jejich úroky podle obchodních podmínek.

A proto se také nazývá Pákové obchodování.

Například páka 50: 1 znamená, že k nákupu objednávky v hodnotě 100 000 $ je zapotřebí 2 000 $ vlastního kapitálu / BTC. Finanční páka 400: 1 znamená, že k nákupu objednávky v hodnotě 100 000 $ je zapotřebí 250 $.

Nyní vím, že někteří z vás možná budou chtít vědět, kde můžete obchodovat s kryptoměnami na marži.

K tomu existují některé specializované burzy pro obchodování s marží.

Kryptoburzy poskytující nástroj pro obchodování s marží

Výměny poskytující možnost obchodování s marží pro kryptoměny jsou:

  • Bybit (získejte vstupný bonus 90 $)
  • BitMex
  • Binance
  • Deribit
  • Huobi

Vždy pamatujte na jednu věc – obchodování s marží není pro noobs a musíte také vzít v úvahu divokou volatilitu kryptotrhu.

Proto se vždy držte základních principů investování a nikdy neinvestujte více, než kolik si můžete dovolit ztratit.

Pokud nejste obchodníkem pro pro margin, nejprve vyzkoušejte obvyklé obchodování 1: 1 (spot) na burzách, jako jsou tyto: 7 nejlepších výměn kryptoměny na světě, abyste si mohli koupit jakékoli altcoiny

To je z mé strany v tomto článku vše a doufám, že se vám to líbilo.

Nyní je čas slyšet od vás: Obchodujete s kryptoměnami? Užíváte si obchodování s maržemi? Kde obchodujete nebo obchodujete s kryptoměnami?

Pokud to shledáte užitečným, sdílejte tento článek se svou sítí!

Další doporučené četby:

  • Nejlepší obchodování s kryptoměnou
  • Nejlepší kryptoměny
  • Recenze Binance Exchange: Je to bezpečné a spolehlivé?
  • Poloniex vs. Bittrex: Co je lepší? (Srovnání)
  • Recenze výměny bybitu – funkce, poplatky za obchodování & více

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me