V kryptosféře říkají, že vydělat peníze mohou jen ti, kdo mohou konečně analyzovat trh nebo jsou denními obchodníky. Ale to není pravda!!

V kryptosféře existuje několik způsobů, jak můžete vydělat a vydělat pěknou částku peněz. A nejlepší na tom je, že si můžete vybrat nejlepší způsob, který vám vyhovuje, a podle toho můžete upravit poměr odměna / riziko.

Jedním z takových způsobů výdělku v kryptosféře je provozování a masternode, ale než vám řeknu, jak to udělat, je nutné, abyste nejprve pochopili, co je masternode.

Co je Masternode?

Masternode je jednoduše plný uzel kryptoměny nebo počítačová peněženka, která udržuje úplnou kopii blockchainu v reálném čase, stejně jako vaše Plné uzly bitcoinů a je vždy nahoře & běh.

Masternody se ale ve své funkčnosti značně liší od normálních uzlů.

Liší se tím, že vykonávají několik dalších funkcí kromě toho, že udržují celý blockchain a předávají bloky / transakce jako celý uzel v bitcoinech / litcoinech.

Některé ze speciálních funkcí, které tyto uzly provádějí, jsou:

 • Zvyšování soukromí transakcí
 • Provádění okamžitých transakcí
 • Účast na řízení a hlasování
 • Povolit rozpočtování a pokladní systém v kryptách

Tyto masternody nejsou samostatné, ale vždy komunikují s dalšími takovými uzly, aby vytvořily decentralizovanou síť, a jsou často označovány jako MN.

Poznámka: Většinou masternody plní úkoly, které jsem uvedl výše, ale může se mírně lišit od kryptoměny k kryptoměně v závislosti na tom, jak byly masternody implementovány. Ale víceméně vykonávají tyto funkce v kryptoměně.

Co je potřeba ke spuštění Masternode?

Stejně jako plné uzly v kryptoměně může masternody provozovat kdokoli. Existuje však vstupní bariéra, která zajišťuje, že systém nebude škodlivý. Vstupní bariéra je to, co člověk potřebuje ke spáchání nebo zajištění určitých jednotek dané kryptoměny, aby mohl spustit masternode.

Dělá se to tak, aby se zajistilo, že vlastník masternode nebude podvádět nebo poškodit systém, a nejlépe to uděláte uvedením této vstupní bariéry tam, kde má operátor masternode něco v sázce v celé hře.

Přirozeně se stává velmi méně pravděpodobné, že operátor masternode bude podvádět, protože má podíl na chodu celého systému, ai když se tak rozhodne, bude potrestán v podobě devalvace jejich vlastních HODLINGů.

Nyní, když jste pochopili koncept masternode, podívejme se, co všechno je k jeho nastavení zapotřebí:

 • Jeden potřebuje minimální množství mincí daného kryptoměny. (Pro DASH MN potřebujete 1 000 DASH jednotek a pro PIVX MN potřebujete 10 000 PIVX jednotek) Tento minimální počet se tedy liší od kryptoměny k krypto
 • Jeden potřebuje VPS nebo server k hostování této peněženky 24 x 7
 • K tomu je potřeba vyhrazená IP adresa
 • K uložení blockchainu je potřeba nějaký úložný prostor

Jedná se o téměř stejné požadavky na jakoukoli kryptoměnu masternode.

Nyní vím, že si možná myslíte, že ke splnění všech výše uvedených předpokladů je třeba nejprve utratit, tak jak tedy někdo vydělá?

Naprosto správné! A tím se dostávám k další části tohoto sepsání, která poskytuje další objasnění tématu.

Jak jsou masternody užitečné pro investory do kryptocoinů?

Masternody jsou velmi užitečné pro investory do kryptoměny, protože provozujete masternode a máte motivaci. Zvažte to, jako byste vydělávali měsíční nebo týdenní úroky ze svých kryptoměn.

Různé kryptoměny mají různé motivační modely, díky nimž může provozovatel MN vydělat slušný měsíční nebo týdenní příjem. Říkám tomu chytrý pasivní příjem.

Pokud jste investováni do kryptoměny, která vám umožňuje provozovat masternode, měli byste určitě prozkoumat tuto možnost výdělku.

Další věc, kterou je třeba zde pochopit, je, že byste měli zvolit správnou měnu pro investice, pokud investujete pouze do provozu masternode. Měli byste porovnat procentní výnos s investicí. Stručně řečeno, měli byste chytře vypočítat návratnost investic.

Od nynějška existuje na trhu mnoho krypt, které vám umožňují provozovat masternode, ale ne všechny stojí za to je provozovat kvůli skromným pobídkám, které poskytují.

Co je další?

Vím, že další věc, o které byste chtěli, abych mluvil, by bylo, které krypty si vybrat pro provoz masternode, nebo někteří z vás by také chtěli vědět, jak zjistit, zda kryptoměna, do které již někdo investoval, umožňuje provoz masternode.

Pro lidi s takovými dotazy existuje několik odkazů, kde můžete zkontrolovat, zda vám vaše kryptoměna umožňuje hostit MN nebo ne.

A pokud jde o druhou, požádal bych je, aby zůstali naladěni na CoinSutru, protože připravuji seznam výnosných mincí masternode, které budu brzy sdílet.

Nyní je čas slyšet od vás: Do kterých kryptoměn investujete? Používáte již masternode? Dejte nám vědět své připomínky & zkušenosti s provozováním MN, pokud tak již děláte.

Pokud jste zjistili, že tento příspěvek je informativní, sdílejte ho se svou sítí!

Zde je několik ručně vybraných článků, které byste si měli přečíst dále:

 • 5 nejpopulárnějších způsobů, jak vydělat bitcoiny
 • Top 7 kryptoměn se ziskovým dokladem o podílu (POS)
 • 5 nejpopulárnějších způsobů, jak vydělat bitcoiny
 • Nejlepší 5 webových stránek ke koupi Ripple (XRP)
 • Budoucnost dogecoinu: Stojí za to do něj investovat?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me