Není to tak dávno, co jsem pracoval jako programátorský analytik pro bankovního klienta MNC v Indii.

Každý den jsem ve své kanceláři slyšel, jak lidé mluví o tom, jak si mohou vydělat peníze z kryptoměn, jako je bitcoin. V té době jsem ale nevěděl, co to sakra bitcoiny nebo kryptoměny jsou!

Jako většina lidí jsem se o bitcoinech dozvěděl od přítele. Nejprve jsem ho ignoroval a nevěnoval jsem mu tolik pozornosti (hlavně proto, že jsem si myslel, že jde o nějaký Ponziho plán).

O několik týdnů později jsem ve své kanceláři znovu zaslechl bitcoinový hluk a můj stejný přítel mě oslovil, abych investoval do kryptoměny podobné bitcoinu (Swiscoin – což byl zjevný podvod).

Naštěstí jsem neinvestoval, ale udělal jsem nějaký průzkum této mince.

Právě z tohoto výzkumu jsem se dozvěděl o bitcoinu – první plně funkční kryptoměně na světě. Na cestě jsem objevil mnoho dalších kryptoměn, jako jsou Namecoin, Dogecoin, Dash atd.

Tehdy jsem začal co nejvíce zkoumat a samostatně studovat bitcoiny a svět kryptoměn jako celek. Z kryptoměn jsem se seznámil s novým buzzovým slovem – Blockchain.

Pokračoval jsem ve svém hledání krypto informací po svých úředních hodinách pozdě v noci. Pomalu a stabilně jsem pochopil nový vynález digitálních peněz založených na blockchainu a každý den jsem si je začal více vážit.

Už jsem se to naučil Swiscoin byl podvod, ale ten počáteční spouštěč Swiscoinu mě přivedl do tohoto světa bitcoinů, kryptoměn a blockchainu.

A jak všichni víte, nyní pracuji na plný úvazek v CoinSutra.

Od svého prvního setkání s kryptoměnami jsem narostl mílovými kroky. Přečetl jsem docela dost knih o kryptách a blockchainu (jako Zvládnutí bitcoinu a Blockchainová revoluce) a také jsem investoval do mnoha kryptoměn.

Celou tu dobu jsem stál před velkou výzvou, jak dostat do rukou dobré zdroje, abych se mohl učit o předmětu kryptů a blockchainové technologie. A pokud jste jako já, pak i vy nacházíte jen velmi málo míst, kde můžete získat informace potřebné k pochopení kryptoměny a světa blockchainu.

Proto dnes zveřejňuji seznam zdrojů, kde najdete vše, co potřebujete, abyste se naučili o technologii blockchain a kryptoměnách (včetně certifikačních kurzů). Tento seznam také odpoví mým přátelům, kteří se mě neustále ptají Quora jak se zapojit / začít s kryptoměnami a blockchain technologií.

Navíc po celém světě roste poptávka po lidech, kteří rozumějí blockchainovým technologiím a kryptoměnám. Nezáleží na tom, zda jste vývojář, spisovatel, designér nebo laik, stále můžete být součástí této blockchainové a bitcoinové revoluce!

Takže bez dalšího zpoždění je zde seznam zdrojů …

Populární blockchain zdarma & Kurzy / certifikace kryptoměny

1. Úvod do digitálních měn

Cena – zdarma | Certifikace – Ano

Úvod do digitálních měn

Toto je první bezplatná kryptoměna MOOC. Představuje University of Nicosia, kurz je vyučován vedoucími představiteli tohoto odvětví Andreas Antonopoulos a Antonis Polemitis. Ve 12 relacích MOOC rozsáhle pokrývá bitcoiny a další měny z ekonomického, právního, finančního a sociálního hlediska. Studenti, kteří absolvují tento MOOC a na konci úspěšně projdou hodnocením, navíc získají kredity navíc. Tyto kredity jim mohou později pomoci zajistit vstup na svět jako první MSc v oboru digitální měny, pokud mají zájem. Zde mohou studenti dokonce zaplatit školné v bitcoinech a získat své ověřitelný certifikát na bitcoinovém blockchainu.

2. Bitcoin, altcoiny & Blockchain

Cena – zdarma | Certifikace – č

Jedná se o jeden z nejlepších bezplatných kurzů dostupných na trhu, ale nemá žádné certifikační ocenění. Původně byl navržen pro Standfordská univerzita studenti a k ​​dispozici jsou poznámky k přednášce dostupné pro lidi jako jsme my, kteří se chtějí pobývat ve světě blockchainu a kryptoměn. Obsah kurzu zahrnuje aspekty kryptoměn, jako jsou bitcoiny, inteligentní smlouvy, technologie distribuované účetní knihy a konsensuální systémy. Aby zúžili obrovský předmět kryptoměn, využili pouze případové studie bitcoinů a etherea.

3. Bitcoinové a kryptoměnové technologie

Cena – zdarma | Certifikace – č

Bitcoinové a kryptoměnové technologie

Tento kurz vám přináší Univerzita Princeton přes Coursera. Je to také bezplatný kurz skládající se z 11 týdnů online materiálu, ale nemá žádné ocenění za certifikaci. Kurz zahrnuje věci jako: Jak funguje bitcoin? Čím se liší bitcoiny? Jak bezpečné jsou vaše bitcoiny? Jak anonymní jsou uživatelé bitcoinů? Co určuje cenu bitcoinu? Lze kryptoměny regulovat? Co by mohla čekat budoucnost? Atd 12 přednáškových videí a 11 přednáškových snímků které jsou také zdarma. I když byl tento kurz určen pro studenty Princetonu během semestru jaro 2015, jeho informace jsou stále velmi platné pro dnešní krypto svět.

Viz také: Naučte se základy bitcoinů: 12+ nejlepších zdrojů na internetu

4. IBM Blockchain 101

Cena – zdarma | Certifikace – č

Pokud jste vývojář a jste již zvyklí na bitcoiny a kryptoměny, pak je tento kurz pro vás. IBM Blockchain 101: Stručná úvodní příručka si klade za cíl naučit vývojáře, jak nasadit blockchainovou síť a začít kódovat Hyperledger. Podle mého názoru je to jeden z nejrozsáhleji vyučovaných kurzů blockchain technologie kdekoli na internetu. Je to učeno podle vývojáři a pro vývojáři, kteří se zajímají o veřejné nebo soukromé blockchainy a technologie distribuované účetní knihy.

5. Khan Academy: Bitcoin

Cena – zdarma | Certifikace – č

Tento kurz základů bitcoinů vám přináší Khan Academy, což je vášnivý zastánce bezplatného online vzdělávání. Osobně jsem tento kurz využil a shledal jsem ho velmi užitečným. Kurz se skládá z 9 rozsáhlých videí, která hovoří o bitcoinech, bitcoinovém blockchainu, transakcích bitcoinů, mechanismech konsensu POW atd..

6. Bitcoin & blockchain

Cena – zdarma | Certifikace – č

Bitcoin & amp; blockchain

Jedná se o bezplatný online online kurz zaměřený na bitcoiny a blockchainy. Má 7 krátkých videí, jejichž sledování trvá celkem asi jednu hodinu. V tomto úvodním kurzu byste měli očekávat porozumění bitcoinu, blockchainu a budoucnosti této neuvěřitelné revoluce v měně a decentralizované technologii.

7. Bitcoin & Blockchain 101

Cena – zdarma | Certifikace – č

Bitcoin & amp; Blockchain 101

Toto je také bezplatný kurz, který předkládá Kognitivní třída, komunitní iniciativa IBM. Poskytují bezplatné online kurzy na různá témata a nazývají jej „@Your Pace, @Your Place vzdělávací systém“. Tento základní kurz bitcoinů a blockchainů má 4 moduly, které budou trvat celkem 4 hodiny. Očekávejte, že se dozvíte o základech bitcoinů, blockchainových sítích, kyberekonomii a politických důsledcích této nově vznikající technologie.

8. Ethereum 101

Cena – zdarma | Certifikace – č

Ethereum 101

Takže jste určitě slyšeli o revoluční kryptoměně Ethereum, že? Pokud máte zájem dozvědět se více a naučit se technologii pod kapotou blockchainu Ethereum, měli byste absolvovat tento bezplatný kurz. Očekávejte úvod do blockchainové technologie se zaměřením na Ethereum. Tento kurz vás také naučí o konceptech, z nichž vycházejí technologie blockchainu a distribuované knihy. Také vás seznámí s tím, jak funguje Ethereum a jak se můžete zapojit.

9. Blockchain Essentials

Cena – zdarma | Certifikace – Ano

Tento kurz byl dříve známý jako „blockchain IBM pro vývojáře“. Tento kurz však není jen pro vývojáře, protože pomůže každému, kdo se zajímá o blockchainovou technologii, porozumět a prozkoumat její případy použití. Jedná se o 2hodinový online kurz s vlastním tempem, kde pokud úspěšně absolvujete test, získáte odznak vydaný IBM a uznaný IBM.

10. YouTube – Andreas M. Antonopoulos

Cena – zdarma | Certifikace – č

Dalším bezplatným zdrojem, který můžete použít, je Kanál YouTube z Andreas Antonopoulos. Pokud jste začátečník ve světě blockchainu a kryptoměny, pak je to jedno z nejlepších míst, kde začít. Já sám jsem tento zdroj v minulosti mnohokrát použil k podrobnému nahlédnutí na technologie bitcoinů, etherea a blockchainu. Andreas je expert na počítačovou bezpečnost a technolog, který se stal jednou z nejznámějších a nejrespektovanějších osobností v bitcoinech. Je také renomovaným autorem některých populárních knih jako např Mastering Bitcoin: Uvolnění digitálních kryptoměn a Mastering Ethereum: Vytváření inteligentních kontraktů a Dapps.

A v neposlední řadě ……

11. CoinSutra – komunita milovníků kryptoměn

Cena – zdarma | Certifikace – č

CoinSutra je jednou z nejrychleji rostoucích komunit kryptoměn na světě. Neposkytujeme kurzy ani certifikace, ale vybavíme vás dostatkem informací, abyste mohli začít používat bitcoiny, další kryptoměny a blockchain. Já, spolu s Drsný Agrawal (zakladatel CoinSutra), si klade za cíl šířit osvědčené postupy tohoto nového krypto světa mezi mnoho čtenářů tohoto blogu!

Mega seznam online bitcoinů & Kurzy blockchainu

To je tedy z mé strany v tomto článku vše. Tento mega seznam zdrojů budu pravidelně aktualizovat, takže zde sledujte CoinSutru. Pokud víte o skvělém online kurzu, vložte jej sem do komentářů níže! Vítáme vás všechny, abyste se stali součástí této rostoucí komunity!

Zkontrolujte nás také na následujících platformách:

A zde je několik souvisejících čtení:

  • 9 Zajímavá bitcoinová fakta, která by měl každý vlastník bitcoinu vědět
  • Recenze Changelly: Je to spolehlivá alternativa k ShapeShift pro výměnu kryptoměn?
  • Recenze Ledger Nano S: Co je třeba vědět před objednáním peněženky Ledger

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me