Vzhledem k tomu, že bitcoin (BTC) byl vržen do tohoto světa, jeho křižníci pochopili, že byl vytvořen jako alternativa k stávajícímu finančnímu systému. Příkladem je, že satoshi Nakamoto, pseudonymní kodér za kryptoměnou, vložil osnovu o velké recesi roku 2008 do coinbase prvního bloku bitcoinu.

Zatímco toto základní raison d’etre bylo diváky nesprávně vykládáno, horliví věřící tohoto odvětví nechali anti-zřízení sentimentu izolovat, když je správný čas.

Vzhledem k tomu, že se společnosti Visa i Mastercard údajně snaží zvýšit poplatky za transakce plošně, někteří komentátoři kryptoměn tvrdili, že díky tomu je decentralizovaná hodnota peněz zjevnější než kdy jindy.

Připravte se na poplatek za kreditní kartu

Ačkoli plastové – kreditní / debetní karty – jsou pohodlné, nejsou bez nákladů. Visa a Mastercard, dva velmoci v této hře 21. století, berou malé kousky maloobchodního koláče na každém rohu. Půvab těchto dvou firem s přijetím poplatků údajně vedl maloobchodníky ke zvýšení cen zboží a služeb o více než 1%, jen aby si udrželi své spodní linie uprostřed ekonomiky plné plastů.

Per an exkluzivní zpráva z Wall Street Journal se společnosti vydávající kreditní karty připravují na zvýšení poplatků, čímž budou vyvíjet tlak na maloobchodníky a spotřebitele. S odkazem na „lidi obeznámené s touto záležitostí“ respektovaná prodejna tvrdila, že do dubna zvýší tyto dvě těžké váhy mezibankovní poplatky, které spotřebitelé platí bankám, spolu s poplatky za zpracování, které se týkají institucí v sítích Visa a Mastercard.

I když nebyla uvedena žádná přesná specifika, CMSPI, poradenská skupina pro platby obchodníkům, odhaduje, že od dubna 2019 do dubna 2020 budou nové poplatky společnosti Visa stát americkým spotřebitelům dalších 570 milionů dolarů.

Tato zpráva přichází jen několik týdnů poté, co byla Mastercard potrestána obrovskou pokutou. Evropská komise, regulační aspekt EU, zasáhla Mastercard mastnou pokutou 570,6 milionů EUR, což odpovídá zhruba 648 milionům USD. Evropský protimonopolní subjekt tvrdil, že newyorský platební gigant v hodnotě 206 miliard dolarů na veřejném akciovém trhu „uměle“ zvýšil poplatky za kreditní a debetní karty v Unii.

Společnost Mastercard údajně dosáhla tohoto úspěchu tím, že zabránila evropským maloobchodníkům v přístupu k výhodným nabídkám bank mimo domovskou zemi, což vedlo k celkově vyšším cenám pro obchodníky i spotřebitele. Komise tedy dodala, že tento zákon omezil přeshraniční hospodářskou soutěž a zastavil hospodářský růst v bloku.

Řev bitcoinové komunity

V reakci na tuto zprávu si Garry Tan, spoluzakladatel společnosti Initialized Capital a nejstaršího andělského investora Coinbase, udělal legraci z drzosti milenců z Wall Street, aby se pustili do takového posunu v podnikání. Vezmeme-li tento debakl v žertu, napsal:

“Společnosti vydávající kreditní karty, které zdvojnásobují své poplatky, je jako Blockbuster Video zvyšující ceny na úsvitu Netflixu.”

Pravým způsobem v Silicon Valley však preeminentální investor rizikového kapitálu později poznamenal, že tyto „problémy s prostým pohledem“ lze vyřešit pomocí finančních technologií, zejména těch, které umožňují kryptoměny a digitální aktiva.

Alec Ziupsnys, lépe známý jako „RhythmTrader“ na Twitteru, vydal podobný vtip na Twitteru. Ziupsnys soustředil svůj komentář na vlajkovou loď tohoto odvětví, bitcoiny, a poznamenal, že příchod Lightning Network je donutí, Mastercard, Visa a podobně, „ohnout koleno“.

Visa a Mastercard plánují opět zvýšit poplatky.

Stává se to méně než měsíc poté, co společnost Mastercard dostala pokutu 650 milionů dolarů ze strany EU za umělé zvyšování poplatků.

Bitcoin přináší konkurenci a způsob odhlášení ze systému.

Blesk je donutí ohnout koleno. ⚡

– Alec Ziupsnys (@AlecZiupsnys) 16. února 2019

Někteří dokonce zašli tak daleko, že říkají, že nakonec celková hodnota všech existujících BTC překoná tržní kapitalizaci akcií společnosti Visa. Anthony „Pomp“ Pompliano, zakladatel společnosti Morgan Creek Digital Assets, se toho chopil osobní publikace nastínit, proč by se taková událost mohla uskutečnit.

Pomp poznamenal, že z hlediska více výnosů je bitcoin ve srovnání s Visa a Mastercard podhodnocen. Investor do kryptoměny, známý svou neustálou propagací anti-establishmentové rétoriky na Twitteru, následně poznamenal, že toto číslo zdůrazňuje výkonnost a růstový potenciál sítě.

Ve skutečnosti tvrdil, že „vzhledem k rychlému tempu růstu a historickým prémiím“ slibných začínajících společností a sítí mohla kryptoměna začít dělat posun v oceňování společností Visa a Mastercard. Pomp napsal:

“Dnes je to 1/4 tržní kapitalizace Mastercard a 1/6 Visa, ale nepřekvapilo by mě, kdyby bitcoin během následujících 36 měsíců překonal oba.” Starší sítě byly postaveny pro svět, ve kterém již nežijeme, a decentralizovaná síť je vybudována pro budoucnost. “

Název obrázku se svolením Aleš Nesetril na Unsplash

tweetSdílet27PodílWhatsApp

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me