Konečně se začínající korporace ze starších průmyslových odvětví začaly ponořit do kryptoměn, nejen do blockchainových technologií. Zatímco bitcoiny (BTC) nadále bojují, s výjimkou relativně hvězdného výkonu v průběhu měsíce února, hlavní opora Wall Streetu JP Morgan a technologický gigant Facebook oznámili vážné záměry nabídnout svá vlastní digitální aktiva.

Zatímco dva nadnárodní podniky mají zdánlivě nejlepší úmysly, tyto nabídky jsou ze své podstaty kontroverzní. „Kryptoměny“, které mají v úmyslu zavést, budou pravděpodobně centralizovány, což je v rozporu s raison d’etre, kterou Satoshi Nakamoto neustále, den za dnem, propagoval.

Binha’s Zhao čeká na přijetí kryptoměny

Ale Changpeng „CZ“ Zhao z Binance nedávno poznamenal, že možná tato digitální aktiva nejsou příliš destruktivní. Čínsko-kanadský podnikatel v oblasti kryptoměn ve skutečnosti tvrdí, že takzvané „JPM Coiny“ a aktiva z tábora Facebooku by mohly poskytnout tomuto odvětví čistý přínos.

Nepopulární názor: mince JPM / FB.

V decentralizovaném světě může kdokoli dělat, co chce (v mezích, pokud neubližuje ostatním). Čím více lidí si adoptuje # krypto, ten lepší.

Přijetí je #přijetí. Vítejte!

Jak se jim povede? Počkejme a uvidíme. https://t.co/ke3wYhsexI

– CZ Binance (@cz_binance) 9. března 2019

Generální ředitel a zakladatel společnosti Binance poznamenává, že v idealistickém plně decentralizovaném světě si lidé dělají, co chtějí. Výkonný pracovník na burze registrované na Maltě pravděpodobně naznačuje jeho sentiment, že centralizované kryptoměny by mohly být pravděpodobným koncem, který by se dostal k decentralizovaným prostředkům. Zhao píše:

“Čím více lidí přijme krypto, tím lépe.” Adopce je adopce. [Takže] vítejte! [Ale] jak dobře jim bude? No, počkejme a uvidíme “

Nedávný vtip Zhao přišel jen týden poté, co Ari Paul, zakladatel společnosti BlockTower Capital, vyjádřil podobný sentiment v rozsáhlém vlákně na Twitteru. Paul, prominentní investor do krypto prostoru, vysvětlil, že zatímco tato aktiva jsou ve své podstatě „nezajímavá“ pro horlivé kryptokřižníky, kteří jsou zamilovaní do odporu vůči cenzuře, neměnnosti, bezpečnosti a systémům typu peer-to-peer, centralizované kryptoměny „zvýší globální zájem dramaticky. “

Při sestavování hypotetického scénáře poznamenává hlavní investiční ředitel BlockTower, že 30 milionů uživatelů Facebookcoinů (10% z Paulova hypotetického publika 300 milionů) by mohlo nakonec „zakopnout o bitcoin“, což znamená, že komunita (decentralizované) kryptoměny by se mohla zdvojnásobit, žádné otázky. Nejen, že by toto posílení bylo přijato, ale tento příliv uživatelů by také zvýšil hodnotu sítě bitcoinu, čímž by se zvýšila skutečná hodnota BTC.

1 / Stále více to vypadá, že rok 2019 bude rokem krypto intranetu (nebo povolených blockchainů nebo bankcoinů a corporatecoinů), jakkoli jim chcete říkat.

– Ari Paul ⛓️ (@AriDavidPaul) 1. března 2019

Paul dodal, že blockchainové ekosystémy podporované tradičními firmami budou také poskytovat infrastrukturu a služby, které by mohly být využívány „přímo nebo nepřímo“ kryptoměnami bez povolení. Paul tedy dospěl k závěru, že i když si někteří dávají pozor na hrozbu, kterou pro decentralizaci představují Facebook a JP Morgan, jejich krypto vpády by mohly být čistým přínosem pro širší prostor.

Tim Draper, prominentní investor v oblasti rizikového kapitálu v Silicon Valley, se této záležitosti dotkl v rozhovoru pro Fox Business. Vyzval, že zatímco JP Morgan vytváří knockoff BTC, přinese povědomí o vlajkové kryptoměně. Linda Xie ze společnosti Scalar Capital, bývalá zaměstnankyně Coinbase, to zopakovala a tvrdila, že jedna z dotací, s nimiž byla v diskusi, požádala, aby se dozvěděla více o bitcoinech, když byl vystaven JPM Coin.

Druhá strana (centralizované) mince

Ačkoli jsou výše zmíněné zasvěcené body v pořádku, někteří decentralisté tvrdili, že JPM Coin je trojský kůň, pokud chcete, do prestižní společnosti, která je pravdivá, decentralizovaná a neměnná kryptoměna.

Max Keizer, zastánce anti-establishmentu, který často navštěvuje RT, se vydal na Twitter, aby otevřeně podpořil úsilí JP Morgan. V kousavém komentáři Keizer poznamenal, že Jamie Dimon se ukázal v boji proti bitcoinům pomocí „mokrého nudle“, což je samozřejmě kryptoměna založená na kvoru, která bude pravděpodobně pod výlučnou kontrolou šesté největší banky na světě.

Jak uvádí BlockGeeks k dřívějšímu datu, libertarián Travis Kling přirovnal JPM Coin (a potenciálně aktivum Facebooku podle rozšíření) k Tabulkám Google, spíše než k decentralizované účetní knize v bitcoinech. Tom Shaughnessy, hlavní analytik v kryptocentrickém výzkumném butiku Delphi Digital (který se nedávno spojil s 51Percent Crypto pod vedením Morgan Creek Digital), tento názor zopakoval..

Dokonce i Brad Garlinghouse, výkonný ředitel Ripple Labs, měl na výběr slova. Technologický podnikatel vtipkoval, že institucionálně zajištěný stabilnícoin se podobá zahájení „AOL po IPO společnosti Netscape.“ To je zjevně ve vztahu k nejranějším internetovým prohlížečům, které získaly trakci na začátku boomu Dotcomu a poprsí na přelomu tisíciletí..

fotka od Brian Garcia na Unsplash

tweetSdílet8PodílWhatsApp

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me